Naukowcy z brytyjskiego Imperial College London przebadali mózgi osób, które zażywają LSD. Jak mówią, pod wieloma względami ich mózgi przypominają "swobodne" mózgi dzieci.
Naukowcy przeprowadzają pierwsze na świecie testy kliniczne na leku mającemu leczyć pedofili zanim dopuszczą się oni czynów seksualnych na nieletnich - informuje "The Independent".
Naczelna Izba Lekarska wystąpiła z wnioskiem do Ministra Zdrowia Konstantego Radziwiłła o pomoc w zmianie ustawy medycznej. NIL chce zakazać lekarzom udziału w reklamach suplementów diety - poinformowało Radio ZET.
W Polsce rodzi się co raz mniej dzieci. Jedną z przyczyn tego niepokojącego zjawiska jest niepłodność. Z danych Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) wynika, że choroba ta stanowi obecnie jedno z najpoważniejszych wyzwań cywilizacyjnych....
Rynek leków biotechnologicznych rośnie w tempie ok. 10 proc. rocznie. Coraz więcej firm pracuje nad innowacyjnymi lekami, mimo że polski rynek jest trudny, wymagający dużych nakładów i długotrwałych badań. Za to w dziedzinie...
Z aptek na terenie całego kraju wycofane zostają trzy serie preparatu zawierającego kwas foliowy - Acidum Folicum Richter. Decyzja Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego ma rygor natychmiastowej wykonalności.
Przewlekły stres w miejscu pracy zwiększa ryzyko choroby wieńcowej, zawału serca i nadciśnienia. Praca w wymuszonej pozycji lub dźwiganie zbyt dużych ciężarów prowadzi natomiast do urazów układu mięśniowo-szkieletowego. W Europie 30...
Nadpobudliwość, problemy z koncentracją, osłabiona odporność u dziecka mogą wskazywać na niedobór magnezu. Ten z kolei odbija się na rozwoju psychomotorycznym przedszkolaków i uczniów.
Lato to czas, kiedy stragany pełne są soczystych owoców, kolorowych warzyw. Warto korzystać z bogactw natury pełnymi garściami – a zamiast po kolejną pigułkę sztucznych preparatów witaminowych sięgnąć po jabłko, pomidora, fasolę.
Co trzeci Europejczyk chory na stwardnienie rozsiane mieszka w Polsce. Oznacza to, że w naszym kraju ta przewlekła choroba dotyczy 45-60 tys. osób. Dla tych pacjentów ważny jest dostęp do skutecznych terapii.
Źródłem potrzebnych nam składników odżywczych powinna być żywność. Tak jednak nie jest. Winien jest styl życia, które prowadzimy: brak czasu, ciągły pośpiech, stres, a co za tym idzie – złe odżywianie się.
Nieco lepszy dostęp do specjalistów i dużo gorszy do leków - tak wygląda opieka nad chorym na cukrzycę w Polsce na tle opieki w innych krajach Unii Europejskiej.
Tanie krajowe leki generyczne są podstawą bezpieczeństwa lekowego Polaków – uważają eksperci. Jak podaje Ministerstwo Gospodarki, krajowa produkcja leków zaspokaja około 60 procent zapotrzebowania na leki. Aby jednak zapewnić...