6 powodów, dla których warto zaszczepić się przeciw COVID-1927gru2020, 12:13 —
Sondaże wskazują, że blisko połowa Polaków nie zamierza się zaszczepić przeciw COVID-19. Grudniowy sondaż KANTAR wykazał, że wielu Polaków bardziej obawia się szczepionki niż zakażenia SARS-CoV-2. Tymczasem eksperci przekonują, że szczepienie jest jedynym racjonalnym wyborem,...
Oto, co może się wydarzyć po zjedzeniu kurkumy24gru2020, 12:30 —
Kurkuma jest znana ze swoich przeciwzapalnych właściwości, ale w jaki sposób działa na organizm? Sprawdź, co konkretnie powoduje kurkuma.
Onkolog: O raku wątroby mówi się mało, bo jego przyczyna jest wstydliwa23gru2020, 19:45 —
Rak wątrobowokomórkowy to zdecydowanie najczęściej występujący (w ok. 90%) pierwotny nowotwór złośliwy wątroby. Jest jednocześnie szóstym na świecie pod względem częstości występowania i zajmuje dziesiąte miejsce wśród przyczyn zgonów spowodowanych nowotworami w krajach...
Psychologia pandemii21gru2020, 15:49 —
Trwająca od kilku miesięcy pandemia COVID-19 zmieniła nasze życie. Praktycznie wszystko co robimy jest podporządkowane walce z wirusem. Musieliśmy zrezygnować z wielu przyzwyczajeń, nawyków, czyli dostosować naszą codzienność do nowej rzeczywistości. Koronawirus zdominował też...
Przesilenie zimowe – jaki ma wpływ na organizm?21gru2020, 13:34 —
Czujesz zmęczenie z początkiem kalendarzowej zimy? Może to być spowodowane przesileniem zimowym. Zobacz, jakie mogą wystąpić objawy i jak sobie z nimi poradzić.
Bezpieczne święta? Kardiolog: Nie tylko COVID jest problemem18gru2020, 7:47 —
W okresie świąteczno-noworocznym najwięcej osób przechodzi zawał. To o tym okresie mówi się „holiday heart syndrome”, czyli „zespół świątecznego serca”. W tym roku dochodzi też obawa przed zachorowaniem na COVID-19. Jednak starszych osób nie można pozostawić samych w święta....
Oto najlepsze źródła błonnika pokarmowego17gru2020, 12:30 —
Błonnik nie jest jednorodną substancją, lecz mieszaniną różnego rodzaju związków chemicznych. Z tego względu dzieli się błonnik na dwa typy: rozpuszczalny i nierozpuszczalny. I choć współwystępują one ze sobą w różnych proporcjach w żywności pochodzenia roślinnego, to jednak...
Szczepienie na COVID-19. Objawy niepożądane u seniorów17gru2020, 6:21 —
Skutki uboczne podania szczepionki przeciw SARS-CoV-2 u osób powyżej 55. roku życia występowały rzadziej i z mniejszym nasileniem niż u młodszych uczestników badania. To świetna informacja dla seniorów – podkreślił w rozmowie z PAP dr hab. Piotr Rzymski z UM w Poznaniu.
Kalkulator podatku cukrowego. Automatycznie policzy, o ile będzie drożej16gru2020, 7:48 —
Podatek cukrowy wprowadzający podwyżkę na słodzone napoje i alkohol sprzedawany w opakowaniach o objętości mniejszej niż 300 ml wejdzie w Polsce w życie 1 stycznia 2021 roku. Pojawił się kalkulator, który obliczy, o ile więcej zapłacisz za słodkie napoje i „małpki”.
Dermatolog czy trycholog – do jakiego specjalisty udać się przy wypadaniu włosów?15gru2020, 11:50 —
Człowiek traci przeciętnie od 50 do 100 włosów dziennie. Jednak kiedy kosmyki zaczynają wypadać garściami, lepiej udać się do specjalisty. Może to bowiem świadczyć o problemie zdrowotnym wymagającym leczenia. Który gabinet warto odwiedzić: dermatologiczny czy trychologiczny? A...
„Długi COVID-19” – eksperci analizują powikłania po zakażeniu14gru2020, 10:19 —
Naukowcy zbierają dane na temat tzw. długiego COVID-19. Okazuje się bowiem, że są tacy pacjenci, którzy skutki nie tylko choroby, ale i zakażenia, które przebiegło bezobjawowo, odczuwają długo. Na razie częstość występowania tych zjawisk, kwestia trwałości i czynników ryzyka...
Dlaczego warto pokochać imbir. O tym mogłeś nie wiedzieć12gru2020, 6:43 —
Imbir nie każdemu smakuje ze względu na specyficzny zapach i smak. Jeśli należysz do tej grupy, dowiedz się, dlaczego mimo wszystko warto włączyć go do diety. Imbir ma niesamowite właściwości prozdrowotne.
Diety niskowęglowodanowe i ketogeniczne poprawiają zdrowie mózgu10gru2020, 17:19 —
Diety niskowęglowodanowe i ketogeniczne mają wiele zalet. Na przykład powszechnie wiadomo, że mogą prowadzić do utraty wagi i pomóc w leczeniu cukrzycy. Jednak są one również korzystne w przypadku leczenia niektórych zaburzeń pracy mózgu.
Twój nastolatek ma depresję? Grozi mu rozwój tych 66 chorób10gru2020, 16:29 —
Z nowych badań, opublikowanych w czasopiśmie JAMA Psychiatry, wynika, że nastolatkowie, którzy mają depresję, mają także większe ryzyko rozwoju poważnych chorób w przyszłości.
WHO przedstawia, co zabijało nas przed pandemią. Analizy nie są optymistyczne10gru2020, 12:31 —
Światowa Organizacja Zdrowia poinformowała w środę, że choroby niezakaźne (NCD) stanowiły 7 na 10 głównych przyczyn zgonów przed pandemią koronawirusa, a choroby serca zabijają więcej ludzi niż kiedykolwiek wcześniej.
Tak w naturalny sposób obniżysz swoje ciśnienie krwi. To prostsze, niż myślisz9gru2020, 22:26 —
Podwyższone ciśnienie krwi to niebezpieczny stan, który może spowodować uszkodzenie serca oraz szereg innych problemów zdrowotnych. Może być leczone farmakologicznie, jednak istnieją również naturalne sposoby radzenia sobie z nadciśnieniem.
Kiedy ostatni raz badałeś stężenie kwasu moczowego we krwi?9gru2020, 7:30 —
Kwas moczowy jest niezależnym czynnikiem rozwoju wielu chorób układu krążenia, badanie poziomu tego kwasu we krwi powinno być zatem wykonywane przynajmniej raz w roku – zalecają specjaliści.
Otyłość to groźna choroba. Oto 5 mitów związanych z jej przebiegiem8gru2020, 19:30 —
Chociaż otyłość występuje powszechnie na całym świcie, wiąże się z nią wiele nieporozumień. Wszelkie mity na temat otyłości często sprawiają, że nad osobami otyłymi ciąży swoiste piętno i presja społeczna.
Wiek nie wpływa na sukces w odchudzaniu, ale odchudzanie pomaga osobom starszym7gru2020, 13:28 —
Chociaż ludzie często zakładają, że utrata wagi będzie trudniejsza w późniejszym życiu, nowe badanie pokazuje coś innego. Ma to stanowić zachętę dla osób starszych, by utrzymywały prawidłową wagę i czerpały z tego korzyści zdrowotne.