Naturalne metody walki z cukrzycą typu 222lis2018, 8:44 —
Cukrzyca jest prawdziwą epidemią. Dopada osoby w różnym wieku, ponieważ na ogół jest spowodowana niezdrowym stylem życia. Skuteczna walka z cukrzycą typu 2 jest możliwa, jednak kluczowe jest wprowadzenie zmian.
Czy jem za dużo cukru?21lis2018, 6:54 —
„Czy jem za dużo cukru?” – to pytanie zadaje sobie wiele osób, ale na ogół dopiero wtedy, gdy lekarz sugeruje zrzucenie kilku nadprogramowych kilogramów lub dopiero w momencie, gdy zaczynamy gorzej się czuć. Kiedy objawy daje nadmiar cukru w diecie? Co powinno zaniepokoić?
Zbyt mało węglowodanów w diecie skraca życie?19lis2018, 8:32 —
To FAKT! W ostatnich latach popularność zyskały diety niskowęglowodanowe. Faktycznie, pozwalają schudnąć, ale ceną może okazać się nowotwór lub choroby układu krążenia.
Indeks glikemiczny – dlaczego jest tak ważny w cukrzycy?19lis2018, 5:42 —
Indeks glikemiczny jest określeniem bardzo często używanym w kontekście leczenia i zapobiegania cukrzycy. Wartości te pozwalają diabetykom rozsądnie komponować dietę i unikać nagłych skoków insuliny i cukru we krwi. Czym dokładnie jest indeks glikemiczny? Które produkty mają...
Cukrzyca nie pyta o wiek. Ale o styl życia – już tak18lis2018, 20:00 —
Może powoli rozwijać się latami, a my długo bagatelizujemy jej objawy. Cukrzyca typu 2. jest powszechnym problemem, ale to nie oznacza, że nie można się przed nią uchronić.
Jak poprawić swój stan zdrowia po rzuceniu palenia?15lis2018, 10:24 —
Właśnie rzuciłeś palenie? Gratulacje! A może planujesz zrobić to w najbliższym czasie? Nie przejmuj się na zapas, to najlepsza decyzja, jaką mogłeś podjąć. Oczywiście, nie będzie łatwo, ale istnieje kilka dobrych sposób, by poradzić sobie w pierwszych tygodniach i znacznie...
Rzucenie palenia to jedno. Co jeszcze możesz zrobić, by uchronić się przed rakiem płuc?14lis2018, 12:06 —
Palenie papierosów jest jednym z głównych czynników rozwoju raka płuc. Zrywając z nałogiem zmniejszamy nasze szanse na zachorowanie na ten i wiele innych rodzajów nowotworów. Powszechnie jednak wiadomo, że rak płuc dotyka nie tylko palaczy. Co jeszcze można zrobić, by uchronić...
Pół godziny ratuje życie12lis2018, 20:00 —
Z dr. Jackiem Zwolińskim z Kliniki Gastroenterologii Onkologicznej Centrum Onkologii – Instytutu im. Marii Skłodowskiej-Curie rozmawia Katarzyna Pinkosz
Pozornie zdrowi – do pierwszego złamania12lis2018, 20:00 —
O chorobie najczęściej dowiadujemy się przypadkiem. Pierwsze, drugie złamanie i pada diagnoza – osteoporoza. A przecież tak łatwo jej zapobiec.
Dlaczego warto jeść banany? O tym mogłeś nie wiedzieć8lis2018, 7:00 —
Banany, choć nie rosną w naszym kraju, możemy kupić w każdym sklepie spożywczym i warzywniaku. To zdecydowanie jedne z najpopularniejszych owoców, po które możemy sięgać właściwie przez cały rok. Dzięki swoim walorom smakowym, mają szerokie zastosowanie. Czy wiesz, dlaczego...
Dlaczego warto jeść wątróbkę?7lis2018, 12:30 —
Gotowana czy smażona wątróbka ma tyle samo zwolenników, co przeciwników. Jedni jedzą ją regularnie, inni na samą myśl dostają torsji. Ci, którzy chcieliby spróbować, ale wciąż się wahają, powinni dowiedzieć się, jakie korzyści dla zdrowia niesie jedzenie wątróbki.
Meningokoki, pneumokoki w przedszkolu? Dezynfekcja na nic5lis2018, 15:58 —
Meningokoki i pneumokoki to bakterie bytujące w śluzówce człowieka. Są środowiska, gdzie nosicieli może być więcej niż w całej populacji, np. w przedszkolach czy koszarach. Ale dezynfekcja pomieszczeń to nie broń na te patogeny.
Gdy zmysły pożądają, a ciało zawodzi4lis2018, 20:00 —
Ze świecą szukać mężczyzny, który bez cienia zażenowania przyzna otwarcie, że ma lub choć raz w życiu miał problemy z potencją. A szkoda, bo o tym nie tylko trzeba mówić, ale przede wszystkim reagować.
To miejsce tylko dla najbardziej wytrwałych. Szokująca wystawa w Muzeum Obrzydliwego Jedzenia1lis2018, 17:09 —
Koktajl z żabą, ser z żywymi larwami i bycze penisy – to tylko część „eksponatów”, które znalazły się w Muzeum Obrzydliwego Jedzenia w Malmö. Obiekt został otwarty dla zwiedzających 31 października. Nawet jeśli nie będziecie mieć okazji pojechać do Szwecji, możecie zobaczyć na...
Gdy brzuch żyje własnym życiem28paź2018, 20:00 —
Dolegliwości trawienne potrafią spędzić sen z powiek. Szczególnie gdy pojawiają się notorycznie. Jak z nimi walczyć i – co ważniejsze! – jak im zapobiegać?
Stres piękności szkodzi22paź2018, 14:22 —
Mogłoby się wydawać, że o stresie oksydacyjnym, że wiemy dziś już prawie wszystko, ale umiejętność walki z nim dla wielu kobiet nadal stanowi tajemnicę. Jak więc niwelować jego negatywny wpływ na skórę? Podpowiada dr Ewa Rybicka z warszawskiej kliniki Estetica Nova.
Siła w różnorodności21paź2018, 20:00 —
Z prof. dr. hab. n. med. Mirosławem Jaroszem, dyrektorem Instytutu Żywności i Żywienia, rozmawia Katarzyna Pinkosz
Objawy niedoboru witaminy B6, na które trzeba zwrócić uwagę19paź2018, 12:43 —
WItamina B6 jest jedną z witamin z grupy B, rozpuszczalnych w wodzie. Często znajduje się w suplementach diety z magnezem i nie bez powodu – witamina B6 ma istotny wpływ na pracę mięśni i funkcjonowanie układu nerwowego. Jak objawia się niedobór witaminy B6?
Tasiemczyca – które objawy powinny zaniepokoić?16paź2018, 11:36 —
Tasiemczyca to choroba spowodowana zakażeniem tasiemcem. Następuje w wyniku połknięcia jaj tego pasożyta, który następnie rozwija się i rośnie w naszych jelitach. Najbardziej charakterystycznym objawem choroby jest chudnięcie, jednak to nie wszystko, co powinno wzbudzić niepokój.
Wracam do życia14paź2018, 20:00 —
O boreliozie, choć jest potwornie groźna, wciąż niewiele się mówi. Ja w tej chorobie przeżywałam momenty na granicy obłędu. Człowiek nieraz myśli, by otworzyć okno i skoczyć – mówi Magdalena Piekorz, reżyserka.
Borelioza – po pomoc do matki natury14paź2018, 20:00 —
Kiedy konwencjonalne metody leczenia boreliozy nie przynoszą oczekiwanych efektów, chorzy szukają pomocy na własną rękę. Ukojenie przynoszą wówczas naturalne metody leczenia. Nawet łagodzenie objawów jest bezcenne.
Można odchudzać się nie czując głodu. Mity i porady dotyczące odchudzania13paź2018, 6:10 —
Powstało wiele teorii na temat tego co jeść żeby obniżyć i utrzymać wagę ciała. Wiele osób kojarzy odchudzanie z wyrzeczeniami, głodówką, jedzeniem nie zawsze smacznych potraw. Czy to prawda? Czy może być inaczej?
Jak zmniejszyć ryzyko infekcji? O tych sposobach nikt nie pamięta10paź2018, 15:22 —
Każdy z nas wie, że aby uniknąć zachorowania, należy trzymać się z daleka od chorych osób i zdrowo się odżywiać. Jednak nasze codzienne, zwykłe nawyki i przyzwyczajenia również mają znaczenie – mogą zwiększyć lub zmniejszyć ryzyko złapania jakiejś infekcji.
Walka z wysokim cholesterolem – co wykluczyć z diety?8paź2018, 5:03 —
O tym, że zmagamy się z wysokim cholesterolem, najczęściej dowiadujemy się podczas rutynowych badań krwi, a czasem przypadkowo, gdy udaliśmy się do lekarza z powodu problemów ze zdrowiem, a on przy okazji zlecił też badanie poziomu cholesterolu. Co dalej? Najważniejsza jest...
Młodzi, szczupli, chorzy7paź2018, 20:00 —
Wysoki cholesterol kojarzony jest głównie z osobami starszymi, ale często odkrywa się go u 30-latków.
Wysoki cholesterol – jakie są czynniki ryzyka?7paź2018, 19:47 —
„Wysoki cholesterol” – tego określenia często używa się, mówiąc o wysokim poziomie tzw. złego cholesterolu. Wszyscy wiemy, że taki stan jest groźny, ale ponieważ jednocześnie jest też bardzo popularny, nieszczególnie się nim przejmujemy. To duży błąd. Dowiedz się, czy jesteś...