Rząd zostawia furtkę dla in vitro. Decyzja po stronie samorządów20lut2017, 9:41 —
– Minister Zdrowia nie chce już zatrzymywać programów zdrowotnych prowadzonych przez samorządy. Przewidujący to projekt nowelizacji został zmieniony w toku konsultacji, pod wpływem krytyki ze strony samorządów – oświadczył resort Konstantego Radziwiłła w odpowiedzi na pismo...
Trwały związek ważniejszy niż orgazm12lut2017, 20:00 —
Polacy doceniają trwałe związki. Nawet jak się nam przytrafi skok w bok, chcemy wracać do partnera – mówi prof. Zbigniew Izdebski, seksuolog, autor raportu „Seksualność Polaków 2017 – Badanie Zbigniewa Izdebskiego i Polpharmy”.
Chciałabym tańczyć jak baletnice12lut2017, 20:00 —
Oto historia dziewczynki, która po wypadku zapadła w śpiączkę. Teraz lekarze walczą o wybudzenie Julki. O nadziei i drobnych radościach mówi jej ojciec Darek Kowalczyk.
Produkty po terminie, za małe porcje, źle skomponowany jadłospis. Tak karmią w wielu szpitalach2gru2016, 20:13 —
Nieprawidłowo skomponowane jadłospisy czy niespełnianie wymagań sanitarnych – to tylko niektóre wnioski, jakie płyną z kontroli szpitali i firm dostarczających posiłki do nich. Inspekcja Handlowa i Państwowa Inspekcja Sanitarna wspólnie sprawdziły, jakie posiłki są podawane...
Trzy szpitale sparaliżowane. Powód? Wirus komputerowy2lis2016, 8:51 —
Brytyjska służba zdrowia poinformowała, że trzy szpitale w północno wschodniej Anglii nie mogą pracować ze względu na to, że ich systemy informatyczne zostały zaatakowane przez wirusa.
Przewlekła białaczka limfocytowa wyzwaniem polskiej hematoonkologii17paź2016, 12:31 —
Przewlekła białaczka limfocytowa (PBL) stanowi 25-30 proc. wszystkich białaczek i jest najczęściej rozpoznawanym rodzajem białaczki u dorosłych. Najczęściej dotyka osoby starsze, ok. 70 proc. przypadków PBL diagnozowanych jest u osób powyżej 65. roku życia. Grupą pacjentów...
Historia medyczna "zapisana" w genach?23sie2016, 8:47 —
CRISPR czyli nowa metoda edycji genomu, posłużyła badaczom z MIT do tego, by nauczyć ludzkie komórki zapamiętywania własnej historii. Odczytując dane, które powstały w ten sposób, można dowiedzieć się np. jak często dane komórki doświadczały stanu zapalnego.
Pozorne zmiany w zdrowiu31lip2016, 20:00 —
W PiS panuje zniecierpliwienie. Politycy uważają, że minister zdrowia wprowadza zmiany zbyt wolno, bo całościowy pakiet reformy zdrowia do tej pory nie został dopracowany. Na razie powstał tylko zarys reformy.
Bać się czy nie bać17lip2016, 20:00 —
Wirus zika dzieli środowisko naukowe. Kilkuset uczonych wezwało do przeniesienia olimpiady z Rio do innego miasta, podczas gdy eksperci WHO uspokajają, że nie ma takiej potrzeby.
Naukowcy odkryli "spiralę śmierci". Pozwala przewidzieć dokładnie moment zgonu29cze2016, 15:42 —
Jak stwierdził Benjamin Franklin, na świecie pewne są tylko dwie rzeczy: śmierć i podatki. O ile jednak nieunikniony charakter śmierci jest bezdyskusyjny, o tyle dotychczas niewielu było skłonnych przewidywać, kiedy ona nastąpi. Przełomem mogą być badania naukowców z...
Jak przez 40 lat zmienił się seks Polaków19cze2016, 20:00 —
Aż 42 proc. Polek udaje orgazm. Jedną z przyczyn jest wszechobecna seksualizacja życia. Także zalew pornografii, która wypacza obraz naszej seksualności – mówi „Wprost” prof. Zbigniew Izdebski, seksuolog, autor badań „Obraz obyczajowości seksualnej współczesnych Polaków”.
Medycyna niekonwencjonalna przy użyciu produktów pochodzenia konopnego1mar2016, 12:02 —
Konopie, to wysuszone lub sfermentowane kwiatostany konopi żeńskich. Składają się z substancji kannabinoidowych. Jedni postrzegają je jako niebezpieczny środek psychoaktywny, dla innych stanowi lekarstwo zwalczające jaskrę, rakotwórcze skutki palenia tytoniu i syndrom Draveta.
Stały związek sprzyja tyciu24lut2016, 7:40 —
Ryzyko wzrostu masy ciała u kobiet znacznie zwiększa się po zawarciu związku małżeńskiego, natomiast u mężczyzn… po rozwodzie. To wykazały wyniki badaczy z Ohio w Stanach Zjednoczonych. Brytyjscy badacze poszli o krok dalej i stwierdzili, że wystarczy zamieszkać ze swoim...
Geny do korekty14lut2016, 20:00 —
W Wielkiej Brytanii wydano oficjalną zgodę na edycję genów ludzkich zarodków w celach naukowych. Hille Haker, bioetyk z Uniwersytetu Loyoli w Chicago, ostrzega, że posunięto się za daleko, a badania doprowadzą do tworzenia genetycznie zmodyfikowanych dzieci.
Grypa groźniejsza niż zika7lut2016, 20:00 —
Bardziej niż wirusa zika powinniśmy się bać grypy – mówi dr Adam Nowiński z Instytutu Gruźlicy i Chorób Płuc w Warszawie, internista i pulmonolog.
Postanowienia noworoczne – przejdź do działania!27gru2015, 20:00 —
Przełom roku to czas refleksji, podsumowań i nowych wyzwań. Postanowienia noworoczne to nieodłączny element rozważań nad minionym rokiem.
„We Are the People” Gallery – czyli depresja i sztuka29lis2015, 20:00 —
O niezwykłej akcji charytatywnej i o tym, co jest sekretem sukcesów Glenmark Pharmaceuticals w Polsce, opowiada dyrektor generalny firmy Andrzej Gondek.
Chora onkologia26paź2015, 6:00 —
Po wejściu w życie pakietu onkologicznego niektórzy chorzy na raka czekają na leczenie nawet pięć razy dłużej niż wcześniej. Wzrosła też liczba pacjentów leczonych niezgodnie ze standardami.
Dziecko i psychika27wrz2015, 20:00 —
Głowa, czyli nasza konstrukcja psychiczna, może poczęciu pomagać lub je utrudniać – mówi Agnieszka Drews, prezes kliniki leczenia niepłodności Ivita.
Przyszli lekarze na pomoc światu30lip2015, 17:20 —
Przyszli lekarze chcą docierać z podstawowym sprzętem medycznym do krajów Trzeciego Świata. Liczą też na nowe doświadczenie, którego nie zdobyliby w polskich szpitalach. Dlatego właśnie powstała fundacja SASA.
Ładowarki groźne dla zdrowia użytkowników?15cze2015, 11:02 —
W Polsce jest ponad 57 mln aktywnych telefonów komórkowych. Przebadane przez Urząd Komunikacji Elektronicznej 11 modeli spełnia wymogi Rady Europy gwarantujące brak negatywnego wpływu na zdrowie użytkowników. Znacznie gorzej w badaniu wypadły takie urządzenia, jak ładowarki...
Skuteczne sposoby na rzucenie palenia15maj2015, 10:30 —
Palenie papierosów szkodzi zdrowiu i niekorzystnie oddziałuje na wygląd poprzez przesuszenie skóry i przyspieszenie procesów starzenia. Nic więc dziwnego, że co roku tysiące Polaków próbuje zerwać z nałogiem nikotynowym, choć tylko nielicznym udaje się zwalczyć uzależnienie...
Odzyskali własne życie29mar2015, 20:00 —
Trudno się pogodzić z obojętnością służby zdrowia. Tym bardziej, gdy spotykamy ludzi, których lekarze z tylko sobie znanych powodów skazali na wieloletnie cierpienie i przykuli do łóżka.