Dlaczego nie chudnę? 5 możliwych przyczyn8mar2020, 17:39 —
Stosujesz dietę i nie zauważasz jej efektów? Ćwiczysz, ale twoja waga nadal stoi w miejscu? Być może popełniasz częste błędy w czasie odchudzania, o których nie masz pojęcia. Dowiedz się, dlaczego nie możesz schudnąć i zmień swoje podejście do redukcji zbędnych kilogramów.
Choroby rzadkie. Akromegalia – na czym polega?8mar2020, 16:45 —
Akromegalia to choroba rozwijająca się w wyniku nieprawidłowego działania przysadki mózgowej, która zaczyna wydzielać zbyt duże ilości hormonu wzrostu. Dotyczy ona osób dorosłych, u których zakończył się już proces wzrostu kości. Jak objawia się akromegalia?
Dieta trzustkowa – podstawowe zasady. Kto powinien na nią przejść?7mar2020, 19:45 —
Trzustka jest jednym z kluczowych narządów ludzkiego organizmu. Odpowiada ona m.in. za wydzielanie hormonów oraz enzymów trawiennych, bez których nasz układ pokarmowy nie może prawidłowo funkcjonować. W niektórych przypadkach konieczne jest wsparcie funkcjonowania trzustki...
Spirytus salicylowy – na co pomaga, a kiedy szkodzi?7mar2020, 11:24 —
Spirytus salicylowy to powszechnie stosowany środek o działaniu odkażającym, przeciwgrzybiczym i przeciwzapalnym. Wyjątkowe właściwości spirytusu salicylowego sprawiają, że jest to unikalny i trudny do zastąpienia środek, który znajduje zastosowanie nie tylko w użytku domowym,...
Dlaczego tak trudno jest przestać dotykać twarzy i co z tym zrobić?6mar2020, 18:58 —
Jak chronić się przed epidemią, skoro maski mogą nie być tak skuteczne, jak nas zapewniano? Eksperci twierdzą, że najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić, jest zaprzestanie dotykania nosa, oczu i ust. Jednak wielu uważa, że nie mogą rzucić tego nałogu.
Dlaczego wskaźniki śmiertelności COVID-19 są tak trudne do wyliczenia? Eksperci tłumaczą6mar2020, 14:41 —
Podczas briefingu prasowego z 3 marca 2020 r. dyrektor generalny Światowej Organizacji Zdrowia, dr Tedros Adhanom Ghebreyesus, zgłosił 3,4-procentową śmiertelność z powodu COVID-19. Ale jak wiarygodna jest ta liczba? Przyjrzyjmy się, co brytyjscy eksperci mają do powiedzenia w...
Osoby z niepokojącymi objawami w Lwówku Śląskim. „Podejrzenie koronawirusa”6mar2020, 12:48 —
W czwartek wieczorem dwie osoby w eskorcie policjantów w specjalnych kombinezonach, zostały przewiezione ze stacji benzynowej w Lwówku Śląskim do szpitala w Bolesławcu. Zachodziło podejrzenie zarażenia koronawirusem.
Jak się dobrze wysypiać: wybieramy łóżko do sypialni6mar2020, 12:28 —
Regularny, regenerujący sen jest bardzo ważny dla zdrowia i prawidłowego funkcjonowania organizmu. Jednak do prawdziwego wypoczynku niezbędne są odpowiednie warunki. Wybór łóżka do sypialni nie powinien więc być dziełem przypadku, ale naprawdę przemyślanym zakupem. Na co...
Prof. Wallner: Chirurgia minimalnie inwazyjna to przyszłość6mar2020, 10:26 —
Rozmowa z prof. dr. hab. n.med. Grzegorzem Wallnerem, konsultantem krajowym w dziedzinie chirurgii ogólnej o technikach minimalnie inwazyjnych i ich miejscu w polskiej medycynie.
Buduj rezerwę poznawczą – spowolnisz starzenie się i chorobę neurologiczną6mar2020, 7:29 —
Mózg możemy rozwijać przez całe życie. Jednak im lepiej o niego zadbamy w młodości, tym większą zgromadzimy rezerwę poznawczą. Efekt jest taki, że będzie co tracić, gdy zacznie się fizjologiczny proces starzenia lub gdy dopadnie nas choroba neurodegeneracyjna.
Jaka dieta najlepiej wspiera płodność?5mar2020, 21:32 —
Dietetyczki Zosia Mazurek-Dudek i Anna Mazur-Gajo, które zmagały się z niepłodnością, opowiedziały o diecie, która wspomaga płodność. Jakie produkty są najlepsze, a jakich unikać?
Wysiłkowe nietrzymanie moczu – jak sobie z nim radzić?5mar2020, 8:30 —
Nietrzymanie moczu uważane jest za jeden z ważniejszych problemów zdrowotnych XXI wieku i ma status choroby społecznej. Potrafi znacznie obniżyć jakość życia, dlatego w przypadku zaobserwowania niepokojących objawów, należy skonsultować problem ze specjalistą i w razie...
Kiedy i jak należy zbadać się na obecność koronawirusa? Wytyczne CDC4mar2020, 20:34 —
Koronawirus dotyka kolejne kraje – zawitał już także do Polski. Amerykańskie Centra Kontroli i Prewencji Chorób podają, kiedy i jak badać się na jego obecność. Czy Polacy też zastosują się do zaleceń specjalistów zza oceanu?
Koronawirus. Czy można zarazić się jedynie drogą kropelkową?4mar2020, 19:18 —
Minister zdrowia Łukasz Szumowski przekazał podczas konferencji prasowej, że w Polsce pojawił się pierwszy, potwierdzony przypadek koronawirusa. Jak uchronić się przed zakażeniem?
Oseltamiwir – co to jest? Zastosowanie i działanie leku4mar2020, 14:05 —
Oseltamiwir to lek na receptę stosowany w przypadku grypy. Jest inhibitorem neuraminidazy grypy, który zapobiega namnażaniu się wirusa grypy w organizmie.
Anna Zalewska apeluje o odwołanie spotkania z Gretą Thundberg. Chodzi o koronawirusa4mar2020, 14:02 —
W związku z rozprzestrzeniającym się na świecie koronawirusem przewodniczący Parlamentu Europejskiego podjął decyzję o odwołaniu wielu wydarzeń. O zastosowanie takich samych standardów w sprawie spotkania z Gretą Tunberg, zaapelowała europosłanka Anna Zalewska.
Podejrzenie koronawirusa? Poddaj się kwarantannie domowej3mar2020, 20:30 —
Pojęcie kwarantanny domowej definiuje „Ustawa o zapobieganiu oraz zwalczaniu chorób zakaźnych u ludzi” z 5 grudnia 2008 roku. Co przewidziano w zapisie i kogo ona dotyczy?
Podróż w przyszłość zaczyna się dzisiaj3mar2020, 12:26 —
Innowacyjne koncepcje, nowoczesny design i zaawansowana funkcjonalność w trosce o najwyższe bezpieczeństwo – marka gb dba o najmłodszych pasażerów i wciąż zaskakuje rozwiązaniami na miarę produktów przyszłości.
Koronawirusy – czym są, skąd się biorą i dlaczego są groźne3mar2020, 11:32 —
Większość z nich zamieszkuje ciała zwierząt. Znanych jest jednak siedem gatunków, które „przeskoczyły” na ludzi i wywołują choroby. Niektóre z nich są stosunkowo niegroźne, lecz inne mogą powodować poważne problemy. Specyficznych leków, ani szczepionek przeciwko koronawirusom...
Koronawirus. Choroby zakaźne a przymus bezpośredni – co mogą polskie władze?3mar2020, 9:27 —
Zakażenia nowym koronawirusem budzą niepokój z uwagi na szybkość, z jaką się rozprzestrzenia. Warto wiedzieć, że w sytuacji zagrożenia zdrowia publicznego wywołanego chorobą zakaźną wszyscy na terenie Polski muszą poddać się określonym zaleceniom, a niektórzy z przymusową...
Ergonomiczna poduszka – dla kogo jest niezbędna?3mar2020, 7:33 —
Na jakość snu wpływa właściwy wybór poduszki. Warto wybrać taką, która pomoże zachować prawidłowe ułożenie kręgosłupa w nocy. Dzięki temu nie jesteśmy narażeni na ból i zapewniamy sobie efektywny wypoczynek.
Piersi bez skazy1mar2020, 20:00 —
Metoda umieszczania implantu „przez dziurkę od klucza” jest popularna wśród kobiet, które chcą mieć ładne, naturalne piersi bez widocznej blizny – mówi dr Janusz Jaworowski z kliniki Timeless w Warszawie.
Dzieci wytykane palcami. Czym jest Zespół Treacher’a-Collins'a1mar2020, 13:51 —
Niektóre choroby wywołują szczególne zainteresowanie otoczenia. Jedną z nich jest zespół Treacher’a-Collins'a (TCS), który powoduje specyficzny wygląd twarzy. Dyzostoza żuchwowo-twarzowa wpływa nie tylko na wygląd, ale także, ze względu zainteresowania otoczenia, powoduje...
Dieta w Fenyloketonurii – dlaczego jest tak ważna?1mar2020, 11:13 —
Fenyloketonuria to jedna z wrodzonych chorób metabolicznych. W tym przypadku mamy do czynienia z niewłaściwą przemianą jednego z ważnych aminokwasów, czyli fenyloalaniny. Jest to choroba dziedziczna, która przekazywana jest wraz ze zmutowanym genem od rodziców, jednak nie...
Choroba syropu klonowego – jak się objawia i kogo dotyka najczęściej?1mar2020, 9:08 —
Choroba syropu klonowego (MSUD) to zaburzenie metaboliczne o podłożu genetycznym. W wyniku zaburzeń metabolicznych organizm nie jest w stanie rozłożyć aminokwasów rozgałęzionych, co doprowadza do jego zatrucia i może zakończyć się śmiercią.