Problemy z erekcją w młodym wieku? Kilka możliwych przyczyn
O zaburzeniach erekcji mówimy, gdy do penisa nie dociera wystarczająca ilość krwi, niezbędna do uzyskania wzwodu. Dla mężczyzn jest to wstydliwy temat, dlatego niewielu szuka w takich sytuacjach pomocy. Szczególnie, gdy problem wystąpił poniżej 40. roku życia.
Bezproblemowe osiaganie wzwodu ułatwia zachowanie aktywności seksualnej, tak niezbędnej w codziennym życiu. Nic dziwnego, że mężczyźni, którzy zmagają się z zaburzeniami erekcji, są sfrustrowani i brakuje im pewności siebie. Dlatego tak ważne jest znalezienie przyczyny i wdrożenie odpowiedniego postępowania.
Zaburzenia erekcji mogą być spowodowane problemami natury psychologicznej, neurologicznej, a także nieodpowiednim stylem życia. Zdarza się również, że jest to efekt uboczny stosowania niektórych leków.
Zaburzenia erekcji – przyczyny medyczne i psychiczne:
-
niepokój o wydajność,
-
depresja, schizofrenia i inne zaburzenia psychiczne,
-
nieprawidłowości w budowie prącia (np. problemy z napletkiem lub skrzywienie penisa),
-
uszkodzenia rdzenia kręgowego,
-
choroba naczyniowa wynikająca z cukrzycy,
-
urazy,
-
hipogonadyzm (stan, w którym organizm nie wytwarza wystarczającej ilości hormonów płciowych),
-
niektóre leki (w tym niektóre leki przeciwdepresyjne),
- stwardnienie rozsiane.
Zaburzenia erekcji – styl życia:
- palenie papierosów,
- nadużywanie alkoholu,
- otyłość,
- stres.
Zaburzenia erekcji u młodych mężczyzn mogą wynikać również z braku doświadczenia seksualnego, a także z trudnych relacji z partnerką.
O ile zmiana stylu życia jest dość łatwym zadaniem, zaburzenia erekcji wynikające z problemów medycznych i psychicznych wymagają już konsultacji ze specjalistą. Stosowanie na własną rękę jakichkolwiek preparatów na erekcję jest ryzykowne, ponieważ większość z nich powoduje skoki ciśnienia. Najważniejsze jest znalezienie przyczyny i wdrożenie odpowiedniego postępowania – leki nie zawsze są konieczne.