Szkolenia to najskuteczniejszy sposób na zdobycie nowych umiejętności, weryfikację dotychczasowej wiedzy, a także poznanie praktycznych porad na temat poruszania się w Internecie. Do udziału w warsztatach nie jest wymagana żadna wcześniejsza wiedza na temat komputera czy Internetu. Trwają one dwa dni, a każda sesja obejmuje cztery godziny zajęć merytorycznych, z przerwą obiadową. Zajęcia prowadzą doświadczeni edukatorzy z Centralnego Domu Technologii, co zapewnia nie tylko fachowe wsparcie, ale także poczucie bezpieczeństwa.
Program szkoleń uwzględnia tematy związane z obsługą komputera i smartfona oraz dbania o ich kondycje.Trenerzy poruszą także ważne tematy związane z bezpieczeństwem w sieci, ucząc o ochronie danych osobowych, oprogramowaniach antywirusowych i phishingu. Prezentują uczestnikom, jak korzystać z dodatkowych funkcji Internetu oraz przydatnych aplikacji i usług online. Podczas zajęć uczestnicy poznają popularne strony internetowe i komunikatory, a także uczą się ich obsługi. Na koniec sami wybierają najbardziej interesujących ich temat. Celem warsztatów jest pokazanie nowych możliwości
i funkcjonalności, jakie oferuje Internet i zachęcenie uczestników do namysłu w jaki sposób mogą oni wykorzystać nowo zdobyte umiejętności w rozwijaniu własnych pasji i zainteresowań. Wśród tematów do wyboru znajdują się turystyka, media społecznościowe i kultura.
Webinaria dodatkowe
Zajęcia stacjonarne są uzupełniane o webinaria, które poruszają bardziej zaawansowane tematy. Stanowią one rozwinięcie materiału z warsztatów, oferując dodatkowe informacje oraz przydatne umiejętności cyfrowe. Webinaria odbywają się w soboty w godzinach porannych, a udział w nich jest bezpłatny. Wymagana jest wcześniejsza rejestracja poprzez formularz.
Wszystkie informacje na temat zbliżających się kursów stacjonarnych i zajęć online można znaleźć na stronie projektowejoraz na social mediach Fundacji PFR i Centralnego Domu Technologii.
Chcesz, aby warsztaty odbyły się w Twojej okolicy? Skontaktuj się z lokalną organizacją senioralną albo bezpośrednio z Fundacją PFR, pod numerem telefonu: 787 096 145
Projekt „Cyfrowi Debiutanci” jest realizowany dzięki dofinansowaniu w ramach wieloletniego programu na rzecz Osób Starszych „Aktywni+” na lata 2021-2025. Edycja 2024
Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.