Profilaktyka zdrowia

Wyniki leczenia raka w Polsce są gorsze niż w krajach Europy Zachodniej. I to głównie nie z powodu braku możliwości nowoczesnego leczenia, tylko za późnego wykrywania nowotworów. Są plany, żeby to zmienić. Pytanie, czy znów nie skończy...
Raport „Profilaktyczne Programy Onkologiczne realizowane w Polsce w latach 2022-2024. Analiza problemu, rekomendacje ekspertów” przedstawia stan profilaktyki onkologicznej w Polsce oraz rekomendacje, które przyczynią się do objęcia 90...
Już po raz szósty zorganizowana została konferencja „Wizjonerzy Zdrowia, Reformatorzy”. Z tej okazji redakcje NewsMed i Wprost przygotowały wydanie specjalne Wprost o Zdrowiu.
Mówi się, że żyjemy w czasach przedwojennych. Musimy dostosowywać system. Obniżka składki zdrowotnej temu nie służy – mówi wiceminister Wojciech Konieczny.
Na raka szyjki macicy zapada w Polsce 3300 kobiet rocznie, połowa z nich umiera. Od teraz będzie można wcześniej wykryć nowotwór, dzięki nowym badaniom.
Na szeroki dostęp do nowoczesnych badań genetycznych czekają pacjenci onkologiczni. To nie jedyne wyzwania na ten rok.
Jedynie 25 proc. Polaków regularnie wykonuje regularnie badania profilaktyczne w kierunku nowotworów, choć 72 proc. wie o ich dostępności.
Tylko 25 proc. mieszkańców Białegostoku ma prawidłową masę ciała. Jak to zmienić?
Badania profilaktyczne – gdzie sprawdzić, jakie są wskazane w każdym wieku? Pomocny może być specjalny kalendarz opracowany przez NFZ.
Rośnie liczba zachorowań na nowotwory. – Naszym celem jest stworzenie pokolenia wolnego od tytoniu – podkreślają eksperci.
Tylko do końca kwietnia można skorzystać z darmowych badań profilaktycznych, które mogą wykryć poważne schorzenia.
Dostępne badania dowodzą, że takie inwestycje – w każdym kraju – przynoszą realne korzyści.
Program Profilaktyka 40 Plus nie zakończy się jednak w tym roku. Będzie działał przez kilka miesięcy w 2025 r., następnie zostanie zastąpiony innym.
– Profilaktyka jest korzystna zarówno dla nas wszystkich, jak dla systemu ochrony zdrowia. Nasza firma stawia na szczepienia, jest to inwestycja w zdrowie, która zwraca się nawet 16-krotnie. Ważne są szczepienia nie tylko dzieci, ale też...
Problem z profilaktyką istnieje zarówno po stronie systemu, jak i samych pacjentów, którzy wolą wziąć lek na odchudzanie niż się ruszać – mówi prof. Paweł Ptaszyński
W aplikacji mojeIKP i na IKP pojawiła się nowa możliwość. Można nie tylko wypełnić ankietę programu Profilaktyka 40 PLUS i odebrać e-skierowanie, ale też umówić się na badania.
Żeby móc przeciwdziałać zespołowi sercowo-nerkowo-metabolicznemu (CRM), oprócz odpowiedniego leczenia, potrzebne są dwie ważne rzeczy: diagnostyka i profilaktyka. Obie trzeba wdrażać jak najwcześniej – mówi Michal Čuha, dyrektor...
Profilaktyka w każdym obszarze, w tym w aspekcie zdrowotnym, to inwestycja w dobrostan i przyszłość kraju. Regularne badania są więc kluczowe, zwłaszcza w przypadku nowotworów takich jak rak piersi – mówi Monique Clua Braun, Country...
Badania profilaktyczne Polaków. Choć istnieje wiele programów oferujących darmową kontrolę zdrowia, to zdecydowanie zbyt rzadko z nich korzystamy. Dlaczego tak się dzieje? Eksperci szukają odpowiedzi.
Osoby, które skończyły już 40 lat, mogą bezpłatnie zatroszczyć się o swoje zdrowie w ramach specjalnego programu profilaktycznego. Tłumaczymy, do kiedy potrwa i jak można się zarejestrować.
Zdrowie jest niezbędnym fundamentem, by cieszyć się życiem. W tym szczególnym tygodniu przypomina o tym NFZ, organizując w całym kraju wydarzenia, których celem jest promowanie profilaktyki. Na czym dokładnie polega Tydzień Zdrowia Kobiet?