W mediach społecznościowych od dłuższego czasu trwa kolagenowe szaleństwo. Blogerki i celebrytki zachwalają zalety stosowania kolagenu, podkreślając jego fenomenalny wpływ na skórę. Kolagen do picia ma ujędrniać, napinać i odmładzać skórę, dzięki czemu nie tylko wyraźnie poprawia jej kondycję, ale także zapobiega powstawaniu zmarszczek. Czy to prawda?
Czym jest kolagen?
Kolagen to białko, które występuje w organizmie człowieka. Z wiekiem włókna kolagenowe ulegają osłabieniu, przez co skóra staje się bardziej wiotka i narażona na uszkodzenia. Szacuje się, że już po 25. roku życia produkcja kolagenu zaczyna się zmniejszać, a włókna stają się mniej elastyczne.
Z tego względu kolagen znajdziemy w wielu produktach do cery dojrzałej. Dużą popularnością cieszą się kremy z kolagenem, które mają pomóc zachować młody wygląd i zapobiegać powstawaniu zmarszczek. Od pewnego czasu w mediach społecznościowych popularny stał się trend picia kolagenu w proszku.
Czy warto pić kolagen?
Picie kolagenu lansują głównie gwiazdy internetu. Przeszukując media społecznościowe, znajdziemy wiele filmików i postów celebrytów, którzy zachęcają do sięgania po kolagen. Popularny jest głównie kolagen w ampułkach, który można łatwo rozpuścić w wodzie. Takie ampułki nie należą do tanich (mogą kosztować od kilkudziesięciu do kilkuset złotych), ale gwiazdy zachwalają ich rewelacyjny wpływ na skórę. Czy tak jest?
Rzeczywiście, dostarczając kolagen do organizmu, wspieramy kondycję skóry i poprawiamy jej wygląd. Staje się ona wyraźnie bardziej nawilżona i gładka, zmarszczki ulegają wygładzeniu, a cera zyskuje lepsze napięcie. Żeby zobaczyć takie efekty, trzeba jednak suplementować kolagen regularnie, minimum przez 3 miesiące.
Kolagen nie tylko poprawia wygląd skóry i zapobiega powstawaniu zmarszczek, ale też odżywia i nawilża włosy. Kolagen może sprawić, że staną się one mocniejsze i bardziej sprężyste, wyraźnie lepiej wyglądają. Pomaga również zapobiec suchości włosów i dobrze je nawilża.
Czytaj też:
5 rzeczy, które dzieją się z twoim ciałem, gdy kończysz 40 lat
Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy tygodnika Wprost.
Regulamin i warunki licencjonowania materiałów prasowych.