Nie od dziś wiadomo, że „łatwiej porządek utrzymywać, niż go robić”. Dlatego też wszyscy regularnie odkurzamy, myjemy naczynia, sprzątamy kuchnię, łazienkę i salon. Czy to oznacza, że w naszym mieszkaniu jest czysto? Niestety nie. Otaczamy się przedmiotami, które nie dość, że są brudne, to jeszcze regularnie z nich korzystamy, choć wcale (lub sporadycznie) ich nie czyścimy.
Oto kilka przedmiotów codziennego użytku, które powinniśmy częściej czyścić:
Klucze i karty debetowe
Niemal każdego dnia płacimy za pomocą karty lub wypłacamy pieniądze z bankomatu. Ponadto, ten niewielki kawałek plastiku często ląduje w cudzych rękach. Co wiemy o higienie osobistej tych osób? Właściwie nic. Możemy zakładać, że o nią dbają. A co, jeśli nie i nasza karta debetowa jest prawdziwym siedliskiem zarazków?
Z kluczy również korzystamy każdego dnia. Trzymamy je w ręku, wrzucamy do torebek i plecaków, chowamy w kieszeni, kładziemy na blacie lub komodzie. A gdyby tak raz na jakiś czas porządnie je umyć?
Czytaj też:
Oto co dzieje się z twoimi oczami, gdy jesz te produkty
Lodówka
To jeden ze sprzętów kuchennych, z których korzystamy najczęściej. Do lodówki często wkładamy produkty w oryginalnych opakowaniach. Wystarczy sobie wyobrazić, ile osób dotykało ich przed nami, w jakiś miejscach były składowane i przechowywane. Wszystkie te zarazki, okruchy, roztocza, brud i kurz dostają się później do wnętrza naszych lodówek. Jeśli nie będziemy regularnie ich sprzątać i myć, wcześniej czy później nabawimy się poważnej choroby lub zatrucia pokarmowego.
Czytaj też:
Dlaczego kobiety powinny po seksie natychmiast skorzystać z toalety?
Klamki i piloty
Istnym siedliskiem zarazków są nasze telefony komórkowe, klamki i piloty. Dotykamy ich bardzo często i nawet jeśli regularnie w ciągu dnia myjemy ręce, przez lata na powierzchni tych przedmiotów osadzi się mnóstwo brudu i chorobotwórczych drobnoustrojów.
Co jeszcze warto systematycznie czyścić? Na pewno kosze na śmieci, ponieważ brudzą się niezależnie od tego, czy używamy worków, czy też nie. Do tej listy koniecznie trzeba dopisać też dywany, wycieraczki, zasłony prysznicowe, wszystkie nieduże urządzenia, jak tostery czy młynki do kawy.