WHO twierdzi teraz, że transmisja nowego koronawirusa przez małe kropelki mogła być odpowiedzialna za „wybuchy COVID-19 zgłoszone w niektórych zamkniętych miejscach, takich jak restauracje, kluby nocne, miejsca kultu lub miejsca pracy, w których ludzie krzyczą, rozmawiają lub śpiewają, donosi „The New York Times”. Jednak zaktualizowany opis WHO, w jaki sposób rozprzestrzenia się nowy koronawirus, nadal w dużej mierze podkreśla, że występuje on w przypadku większych kropli, które są wydalane lub wdychane, lub w wyniku kontaktu z zanieczyszczonymi powierzchniami. Agencja stwierdziła również jednoznacznie, że nowy koronawirus może być przenoszony przez osoby, które nie mają objawów.
Koronawirus w Polsce
Ministerstwo Zdrowia poinformowało we środę o 264 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce. Przypadki dotyczą województw:
- śląskiego (90),
- małopolskiego (43),
- łódzkiego (31),
- mazowieckiego (22),
- wielkopolskiego (20),
- lubuskiego (12),
- lubelskiego (11),
- podkarpackiego (9),
- dolnośląskiego (8),
- kujawsko-pomorskiego (5),
- zachodniopomorskiego (4),
- świętokrzyskiego (3),
- opolskiego (3),
- warmińsko-mazurskiego (2),
- podlaskiego (1).
Liczba zakażonych koronawirusem w Polsce wzrosła do 38 721. Zmarło sześć kolejnych osób, u których potwierdzono COVID-19. Bilans ofiar śmiertelnych wzrósł do 1594.
Dzienny raport o koronawirusie
W środę 15 lipca po godz. 10.00 Ministerstwo Zdrowia opublikowało dzienny raport o koronawirusie. W związku z pandemią liczba zajętych łóżek wynosi 1575, zajęte są również 73 respiratory. Ponad 87,6 tys. osób zostało objętych kwarantanną, ponad 9,6 tys. – nadzorem epidemiologicznym. Łącznie od początku pandemii koronawirusa w Polsce wyzdrowiało ponad 28,4 tys. osób. „Dziś odnotowaliśmy w raporcie największą dotychczas liczbę osób, które wyzdrowiały w ciągu doby: 736” – podało Ministerstwo Zdrowia.
Czytaj też:
Chciał udowodnić, że koronawirus to fikcja. Niedługo później zmarł