„To pierwsze spotkanie organizowane przez Fundację Medycyny Matczyno-Płodowej (www.fmmp.pl), które łączy aspekty medyczne i prawne w tak szerokim zakresie”. – podkreśla dr hab. n. med. Katarzyna Kosińska-Kaczyńska. „Chcemy odpowiedzieć na trudne pytania medyczne, z którymi my ginekolodzy spotykamy się pracując w poradniach i na oddziałach ginekologiczno-położniczych. Ale również o tym, jakie mogą być ich konsekwencje prawne” – dodaje dr n.med. Robert Brawura-Biskupski-Samaha.
Podczas konferencji poruszone zostaną m.in. tematy dotyczące wyboru terapii w przypadku poronień nawracających, jak prowadzić ciężarną z cukrzycą na systemie ciągłego monitorowania glikemii, a jak z wywiadem porodu przedwczesnego, porozmawiamy również o optymalnym postępowaniu w przypadku PPROM.
Nie zabraknie też aspektów prawnych, bo każda ze wspomnianych sytuacji niesie ze sobą wątpliwości i problemy natury prawnej. Porozmawiamy, czy można stosować leki off label w poradni i jak powinna być prowadzona dokumentacja medyczna w takim przypadku. Będziemy dyskutować, czy pacjentka może nie zgodzić się na zabiegi położnicze, które mają na celu ratowania życia i zdrowia dziecka. „Warto również wiedzieć, jaka jest moc prawna zaleceń i konsultacji wysyłanych pacjentkom smsami lub w trakcie rozmowy telefonicznej” wyjaśnia dr hab. n. praw. Radosław Tymiński, który skoncentruje się na omówieniu konsekwencji z punktu widzenia prawnego.
O tych, i wielu innych wyzwaniach dla ginekologa-położnika porozmawiamy z zaproszonymi ekspertami. Program i formuła spotkania daje możliwość bezpośredniej wymiany doświadczeń, dyskusji i skierowania pytań zarówno do lekarza jak i prawnika. Jesteśmy przekonani, że taka forma i tematyka konferencji będzie doskonałą okazją do pogłębienia wiedzy o ginekologii i położnictwie i prawie medycznym. LEGALNA KONFERENCJA 2025 została objęta patronatem CMKP.
Serdecznie zapraszamy lekarzy ginekologów, rejestracja jest dostępna na stronie: https://fmmp.pl/legalna-konferencja/
Do zobaczenia w Warszawie!