Jeśli twój niepokój koncentruje się na sytuacji, takiej jak obawa przed nadchodzącym wydarzeniem, możesz zauważyć, że objawy są krótkotrwałe i zwykle ustępują po przewidywanym zdarzeniu. Bywa jednak, że nieprzyjemne uczucie doskwiera nam nieustannie.
Uczucie niepokoju często jest konsekwencją długotrwałego stresu i przemęczenia. W złagodzeniu tego uczucia możemy pomóc sobie sami, stosując jedną z tych technik. Każdego ranka starannie zaścielać łóżko. To daje dobry, nowy początek dnia. Pomocne jest także kontrolowanie czasu spędzanego przed ekranem komputera i w mediach społecznościowych. Badania pokazują, że osoby, które mniej z nich korzystają, są szczęśliwsze i mniej niespokojne. Jakie jeszcze proste zmiany mogą pomóc zmniejszyć niepokój?
Regularne ćwiczenia, jedzenie zrównoważonych posiłków, wystarczająca ilość snu i pozostawanie w kontakcie z ludźmi, którzy się o ciebie troszczą, to świetne sposoby na powstrzymanie objawów lękowych. Jeśli twój niepokój jest na tyle poważny, że lekarz zajmujący się zdrowiem psychicznym wierzy, że odniesiesz korzyść z przyjmowania leków, nie wahaj się.
Czytaj też:
Dlaczego minimalizm jest naturalną potrzebą człowieka? Wojciech Eichelberger tłumaczy