-
Popularny lek wycofany z aptek. W opakowaniach może znajdować się szkło
Encorton, popularny lek przeciwalergiczny i przeciwzapalny, został wycofany z aptek. Decyzję w tej sprawie podjął Główny Inspektorat Farmaceutyczny. Powodem było podejrzenie, iż w części fiolek mogły znajdować fragmenty szkła.
-
Ginekologia estetyczna to wciąż tabu. Co oferuje kobietom?
Ginekologia estetyczna to nadal temat tabu wśród wielu Polek. Zmiany następujące na skutek naturalnego porodu i upływających lat dotyka wielu kobiet. Wpływa to na zdrowie i komfort życia seksualnego. Zapytaliśmy dr n. med. Beatę...
Artykuł sponsorowanyDr Beata Dethloff
-
Likwidacja NFZ, zmiany w finansowaniu świadczeń. Radziwiłł ujawnia założenia reformy
Na konferencji po posiedzeniu Rady Ministrów premier Beata Szydło i minister zdrowia Konstanty Radziwiłł przedstawili pakiet reform w służbie zdrowia. Wśród zmian znalazła się m.in. likwidacja NFZ.
-
Raport o zdrowiu mężczyzny. Stres po męsku
Mężczyźni nie potrafią odczytywać symptomów własnego stresu. Bagatelizują jego skutki. Zawał serca, wylew, wrzody, nadciśnienie, depresja – katalog chorób będących następstwem męskiego stresu jest długi. Jak sobie z nim radzić?
Agnieszka Fedorczyk
-
Stres po męsku
U mężczyzn depresja często jest następstwem stresu. Nierzadko jest ukryta i wygląda zupełnie inaczej niż u kobiet. Przybiera maskę ataków agresji, wrogości, drażliwości. Milczenia lub zachowań autodestrukcyjnych.
PoradyAgnieszka Fedorczyk
-
Silni faceci o słabych sercach
Kardiolodzy ostrzegają: na serce chorują coraz młodsi Polacy. Ale nie zdają sobie z tego sprawy.
-
Tylko dla mężczyzn
U małego chłopca ma wielkość groszku. Kiedy malec mężnieje, ten gruczoł kształtem i rozmiarem przypomina kasztan. I wszystko jest w porządku, jeśli nie rośnie dalej. Prostata – każdy mężczyzna powinien żyć z nią w zgodzie.
-
Ultradźwiękami w raka
Co roku 11 tys. Polaków słyszy diagnozę: rak gruczołu krokowego. Nowa metoda leczenia tego nowotworu umożliwia ograniczenie skutków ubocznych terapii.
Artykuł sponsorowany -
Kiedy geny decydują o życiu
Rak płuca to nowotwór, na który najczęściej umierają Polacy. Wczesne wykrycie choroby stwarza szansę na wyleczenie. Z kolei precyzyjna diagnoza molekularna jest warunkiem koniecznym doboru właściwej terapii, co w efekcie oznacza...
Agnieszka Fedorczyk
-
Drogie leczenie za granicą
Gdy wybierasz się w podróż – kup polisę turystyczną. Ale zanim to zrobisz, sprawdź, czy jej wysokość wystarczy, by pokryć koszty ewentualnego leczenia.
Artykuł sponsorowany -
Kiedy płuca chorują, brakuje powietrza
Na przewlekłą obturacyjną chorobę płuc chorują 2 mln Polaków. Ta mało znana choroba może prowadzić do inwalidztwa, a nawet śmierci.
-
Szczepienia last minute? "Lepiej późno, niż wcale"
Wyjazd na Letnie Igrzyska Olimpijskie 2016 planuje 0,5 mln kibiców. Wycieczka do Brazylii może być jednak ryzykowna ze względu na sytuację epidemiologiczną i rozprzestrzeniający się wirus zika. Czy turyści mogą uchronić się przed...
Wideo -
Ponad 200 łóżek szpitalnych dla pacjentów onkologicznych. LUX MED uruchamia nowoczesny szpital na Żoliborzu
W pierwszym kwartale 2017 roku Grupa LUX MED uruchomi nowoczesny szpital onkologiczny na warszawskim Żoliborzu. W szpitalu będzie łącznie ponad 200 łóżek, w tym ponad 30 łóżek chemioterapii dziennej.
Artykuł sponsorowany -
Radziwiłł ujawnia kolejne założenia reformy służby zdrowia
Minister zdrowia Konstanty Radziwiłł powiedział na antenie Radiowej Jedynki, że jego resort jest na ostatniej prostej do zaprezentowania pomysłu na reformę służby zdrowia.
-
Raport o zdrowiu kobiety. Polka pod presją
Rozpoczynamy cykl artykułów o zdrowiu Polaków, które ma kluczowe znaczenie dla dobrego i szczęśliwego życia. Pierwszy – o kondycji Polek: zdrowiu psychicznym i najczęściej trapiących je schorzeniach.
TerapieZaburzenia psychiczneAgnieszka Fedorczyk
-
Z ręką na sercu
Choroby układu krążenia zabijają aż 50 proc. Polek. To dwukrotnie więcej niż wszystkie choroby nowotworowe. Kobiety chorują na serce głównie po menopauzie – mówi dr n. med. Jadwiga Wolszakiewicz z Instytutu Kardiologii w warszawskim Aninie.
-
Cichy zabójca
W Polsce na raka jajnika umiera o 15 proc. więcej kobiet niż średnio w innych krajach Unii. To jeden z trudniejszych do wykrycia nowotworów.
-
Tarczyca, kobiecy problem
Schorzenia tarczycy należą do najczęstszych problemów endokrynologicznych. Guzki tego organu stwierdza się u ponad połowy dorosłych Polek, coraz częściej też rozpoznajemy zaburzenia hormonalne, zwłaszcza niedoczynność.
-
Wstydliwy problem
Zaparcia stają się już problemem cywilizacyjnym. Szczególnie często skarżą się na nie kobiety.
Diety -
Najbardziej zabójczy i źle rokujący
Rak płuca jest w Polsce najczęściej diagnozowanym, najbardziej śmiertelnym i źle rokującym typem nowotworu. Pod względem zachorowalności (na 100 tys. mieszkańców) zajmujemy w Europie trzecie miejsce – po Danii i Węgrzech. Na całym...
Agnieszka Fedorczyk
Wideo -
Bać się czy nie bać
Wirus zika dzieli środowisko naukowe. Kilkuset uczonych wezwało do przeniesienia olimpiady z Rio do innego miasta, podczas gdy eksperci WHO uspokajają, że nie ma takiej potrzeby.