-
Koniec z plombą? Chcą regenerować zęby
Być może to koniec sztucznych wypełnień w zębach. Naukowcy pod kierunkiem Uniwersytetu Harvarda twierdzą, że wiedzą już, w jaki sposób zregenerować uszkodzony ząb. O ich odkryciu pisze "Gazeta Wyborcza".
Doniesienia naukowe -
Dwie trzecie Polaków regularnie dba o zdrowie
Zdrowie jest w naszych rękach i jego stan zależy od naszych działań. Twierdzi tak aż 70 proc. Polaków, którzy coraz częściej poddają się badaniom profilaktycznym, uprawiają sport i uważniej komponują dietę. Pozostałe 30 proc. uważa, że...
Profilaktyka i leczenie Wideo -
Otyłość to skutek zarażenia się wirusem?
Liczba osób otyłych na świecie nieustannie się zwiększa. Naukowcy nie mają wątpliwości: mamy do czynienia z prawdziwą epidemią.
Profilaktyka i leczenieDoniesienia naukowe -
Jakby urosły mi skrzydła
O swoim życiu z chorobą opowiada Adam Konkol, muzyk, kompozytor, autor tekstów, założyciel zespołu Łzy. Jest jedną z najdłużej żyjących na świecie osób z zespołem Eisenmengera i ambasadorem kampanii budzącej świadomość tętniczego...
-
Męski punkt widzenia
Zdrowa skóra i gęste włosy to ważne atrybuty współczesnego mężczyzny. Zadbany wygląd podnosi męską atrakcyjność i pomaga w pracy zawodowej.
-
O suplementach diety rzetelnie
Na suplementy diety Polacy wydają 3 mld zł rocznie. Co tak naprawdę kryje się pod tą nazwą? Czym różnią się one od leków sprzedawanych bez recepty?
-
Stawką jest życie
Aktywność zawodowa, empatia pracodawców i otoczenia oraz możliwość leczenia dotąd, dopóki leki pomagają, a nie tylko przez pięć lat, jak jest to obecnie – oto priorytety osób chorych na SM.
-
Męski problem
Większości osób z pęcherzem nadreaktywnym (OAB) można pomóc farmakologicznie. Refundacja leków obwarowana jest jednak koniecznością wykonania badania urodynamicznego, którego wynik nic nie mówi o stanie pacjenta z OAB – mówi...
Agnieszka Fedorczyk
-
Wierzba chroni serce
Już Hipokrates zauważył, że sok z liści brzozy ma działanie przeciwbólowe i przeciwzapalne. Zawarty w soku kwas acetylosalicylowy świetnie chroni także serce i układ krwionośny.
-
Mężczyzna w czasach kryzysu
Jaki jest współczesny mężczyzna? Trudno powiedzieć, bo jak przyznają socjolodzy i psycholodzy, stare wzorce męskości odeszły do lamusa, a nowych nie wykształciliśmy.
-
GLOBALIZACJA SZANSĄ NA SUKCES
Podnoszenie konkurencyjności oraz wsparcie ze strony państwa w procesie globalizacji to czynniki, dzięki którym Polska stale zyskuje na atrakcyjności inwestycyjnej, a krajowe przedsiębiorstwa mogą rozwijać innowacyjne ramię działalności....
-
DODAJ SOBIE ZDROWIA
Źródłem potrzebnych nam składników odżywczych powinna być żywność. Tak jednak nie jest. Winien jest styl życia, które prowadzimy: brak czasu, ciągły pośpiech, stres, a co za tym idzie – złe odżywianie się.
-
CIAŁO U SPECJALISTY
Marzysz o tym, żeby poczuć się dobrze w swoim ciele? Zamiast diety cud warto skorzystać z wiedzy specjalistów, którzy pomogą uzyskać skuteczny i długotrwały efekt.
-
STOMATOLOGIA NA MIARĘ
Leczenie stomatologiczne może być i szybkie, i precyzyjne. Wszystko zależy od umiejętności i doświadczenia lekarza – mówi dr Agnieszka Sicińska, dyrektor medyczny Centrum Stomatologicznego EURODENTAL.
-
VADEMECUM ZDROWIA I URODY – PREZENTACJA
Sposób na piękne włosy dr Marta Pelc, lekarz medycyny W D.S. Instytut problem wypadających i przerzedzonych włosów traktujemy holistycznie, a leczenie opieramy na wnikliwej analizie i badaniu nie tylko włosów, ale także całego organizmu....
-
Ewa Błaszczyk: nie oddam swoich organów. Tłumaczy dlaczego
Śmierć pnia mózgu nie istnieje. Lekarze transplantolodzy pobierają organy od żywych ludzi - tak kilkanaście dni temu mówił prof. Jan Talar, który zajmuje się ludźmi znajdującymi się w śpiączce. - Nie jestem za eutanazją. Nie chciałabym,...
Magdalena Rigamonti
-
Kiedy umiera mózg
Wpiszę siebie i córki na listę osób, które nie zgadzają się na oddanie swoich organów – mówi Ewa Błaszczyk, aktorka, szefowa fundacji Akogo?.
Magdalena Rigamonti
-
Od zadyszki do maratonu
Polacy oszaleli na punkcie biegania. Dla zdrowia, dla przyjemności, dla przełamania własnych słabości. A może dlatego, że wypada nadążać za resztą świata.
Anna Pawłowska-Pojawa
-
Godzina seksu to jeden pączek
Dietetycy biją na alarm. Pączek to puste kalorie, które oznaczają dodatkowe kilogramy. Jeden pączek to średnio około trzystu kalorii.
Profilaktyka i leczenie -
Wybierasz się na saunę? Zobacz, jak dobrze z niej korzystać
Zalety sauny szczególnie dobrze znane są Finom. Doceniali ją także starożytni Rzymianie. Systematyczne korzystanie z sauny doskonale wpływa na skórę i poprawia krążenie. Jednak aby przebywanie w niej przyniosło rzeczywiście wszystkie...
Uroda -
Do SPA chodzi coraz więcej... dzieci. Moda z USA dociera do Polski
Moda na wysyłanie najmłodszych pociech do salonów SPA dociera na dobre do Polski. Coraz więcej zamożnych Polaków decyduje się na poświęcenie wolnego czasu swoich dzieci właśnie w tego typu ośrodkach.