-
ProstaTaHistoria. Kolejny rozdział
Rak gruczołu krokowego ma różne oblicza – u wielu mężczyzn z powodzeniem może być jednak leczony przez długi czas. Część pacjentów usłyszy diagnozę po raz drugi. To kolejny rozdział choroby. Właśnie na tym etapie, poważnym i...
Choroby nowotworoweBadaniaStrefa Pacjenta -
Jaki był 2024 rok w zdrowiu? Prezes Stowarzyszenia EcoSerce: Mamy szereg wątpliwości
– KSK będzie dobrym rozwiązaniem dla pacjentów, którzy dopiero wchodzą na ścieżkę leczenia –mówi Agnieszka Wołczenko. Co z tymi już zdiagnozowanymi?
ChorobyChoroby sercowo-naczynioweBadaniaStrefa Pacjenta -
Szczepić dziecko przeciwko HPV, czy nie? „Traktuję osoby przeciwne szczepionkom bardzo poważnie”
– Szczepionki są bezpieczne i skuteczne – powiedziała w podcaście „Wprost Przeciwnie” Aga Szuścik odpowiadając na wątpliwości rodziców, którzy zastanawiają się, czy szczepić swoje dzieci przeciwko HPV. – Nie jestem mamą, ale rozmawiam z...
ChorobyInnowacje i farmacjaProfilaktyka i leczeniePaulina Socha-Jakubowska
Wideo -
Powikłania po operacji zaćmy. To nie tylko kwestia stanu zdrowia pacjenta
Powikłania po operacji zaćmy związane są nie tylko z jakością techniki operacyjnej i stanem zdrowia pacjenta, ale także z materiałem wszczepialnym.
Strefa PacjentaChorobyChoroby oczu i wady wzrokuAnna Kopras-Fijołek
-
Anna Kupiecka: Część pacjentów usłyszy diagnozę po raz drugi
Rak gruczołu krokowego ma różne oblicza. U wielu mężczyzn z powodzeniem może być leczony przez długi czas. Rusza kolejna edycja kampanii ProstaTaHistoria.
Choroby neurologiczneChoroby nowotworoweInnowacje i farmacjaBadania -
Dr Anna Dańska-Bidzińska: Rak trzonu macicy - jedno rozpoznanie, cztery różne choroby
Śmiertelność z powodu raka endometrium wzrosła w ciągu ostatnich 20 lat. Niestety, umierają pacjentki, które były zdiagnozowane nawet we wczesnych stopniach zaawansowania choroby.
Choroby nowotworoweChoroby ginekologiczneZabiegiAnna Kopras-Fijołek
-
Aga Szuścik o profilaktyce: Wiadomo, że lepiej byłoby usłyszeć, „kup sobie zioła w gazie albo suplement za 120 zł”. Ale to tak nie działa
Lekarze czasem wyobrażają sobie, szczególnie ci, którzy nie siedzą w mediach społecznościowych, że mam jakiś dostęp do wszystkich pacjentek świata. Dzwonią do mnie i mówią: „Niech im pani powie, żeby przed wizytą zawsze przygotowywały...
ChorobyDoniesienia naukoweOpinie i wywiadyPsychologiaProfilaktyka i leczenieSeksPaulina Socha-Jakubowska
Wideo -
Diagnoza trwa długie lata. „Potem płaczą z ulgi, że nie są wariatkami”
– Kobiety z endometriozą często czują się osamotnione w cierpieniu. Po diagnozie nierzadko płaczą z ulgi, że ich objawy mają uzasadnienie i nie są „wariatkami”. Ból menstruacyjny bywa bagatelizowany – wyjaśnia w rozmowie z „Wprost” dr n....
ChorobyAleksandra Cieślik
-
Dr Anna Dańska–Bidzińska: Nieprawidłowe krwawienie lub plamienie to sygnał alarmowy dla kobiety
Ważne jest rozpoznanie problemu – czy mamy do czynienia z nieprawidłową stymulacją endometrium, jego rozrostem czy nowotworem – mówi dr n. med. Anna Dańska – Bidzińska.
BadaniaChoroby nowotworoweChoroby ginekologiczneAnna Kopras-Fijołek
-
Samotna artystka chce poślubić hologram. Ich codzienność to wspólne posiłki czy zmywanie naczyń
Popularna artystka chce poślubić hologram, generowany przez sztuczną inteligencję. Od dłuższego czasu jest sama, a wyimaginowany „człowiek” – jak twierdzi – może „zaspokajać wszelkie potrzeby emocjonalne”.
Związki i relacjeSeks -
Andrzej Duda stracił końcówkę palca. „Domowy wypadek”
W poniedziałek prezydent Andrzej Duda uczestniczył w obchodach Narodowego Święta Niepodległości. W sieci opublikowano liczne zdjęcia głowy państwa, na których znajduje się pewien niepokojący szczegół.
Choroby -
Dr n. med. Beata Golan: Pasta do zębów powinna być używana od momentu, kiedy pojawi się pierwszy ząb
O złotym, podstawowym standardzie dotyczącym częstotliwości oraz czasu trwania szczotkowania zębów mówi dr n. med. Beata Golan.
BadaniaChoroby stomatologiczneAnna Kopras-Fijołek
-
Ten trend z TikToka wywołuje niesmak i bawi jednocześnie. Dotyczy warszawiaków
W sieci jak grzyby po deszczu pojawiają się nowe filmy o tajemniczym „warszawskim zapaleniu opon mózgowych”. O co chodzi? Wiele influencerek zaczęło wymieniać swoje „objawy”.
Choroby -
Wyjątkowe odznaczenie dla prof. Skarżyńskiego. Prezydent dziękuje
Profesor Henryk Skarżyński został uhonorowany podczas obchodów Święta Niepodległości najważniejszym polskim odznaczeniem. Dzięki niemu już ponad ćwierć miliona osób odzyskało słuch. – Dziękuję za służbę drugiemu człowiekowi – mówił...
Innowacje i farmacjaZabiegi -
Dr Anna Dańska-Bidzińska: Rośnie liczba zachorowań na raka trzonu macicy. Można temu zapobiec
W Polsce odnotowuje się w ciągu roku 7 tysięcy zachorowań na raka endometrium. Będzie ich jeszcze więcej. Wśród czynników ryzyka są takie, na które kobiety mają duży wpływ.
BadaniaAktywność fizycznaZabiegiAnna Kopras-Fijołek
-
Senność w ciągu dnia? To może być sygnał zapowiadający groźną chorobę
Coraz więcej badań wskazuje na potencjalny związek między jakością snu a ryzykiem rozwoju demencji. Wyniki jednego z najnowszych badań sugerują, że senność w ciągu dnia to wyjątkowo niepokojący objaw.
ChorobyDoniesienia naukoweObjawy -
Polscy naukowcy opracowali nową metodę. Szansa dla chorych na rzadki nowotwór mózgu
– Dzięki zastosowaniu nowego radioznacznika mamy szansę przewidzieć, czy terapia zadziała. Nie będzie konieczności wykonywania inwazyjnych biopsji przed operacją – podkreśla kierująca badaniami prof. Gabriela Kramer-Marek. Może być to...
BadaniaInnowacje i farmacja -
Rak jelita grubego „to plaga”. Najnowsze ustalenia naukowców dają wielką nadzieję
Istnieje prosty sposób, by zmniejszyć ryzyko zachorowania na raka, będącego trzecim najczęstszym nowotworem wykrywanym u kobiet i czwartym u mężczyzn. Rocznie umiera przez niego co najmniej 12 tys. osób.
ChorobyProfilaktyka i leczenie -
Co czwarty Polak mierzy się chorobami zapalnymi stawów
Przewlekły ból kręgosłupa i długa droga do diagnozy – taka jest codzienna rzeczywistość chorych na spondyloartropatie zapalne.
ChorobyBadania -
Męskie nowotwory. Do poradni przychodzą mężczyźni przysłani przez kobiety
Wczesne rozpoznanie daje możliwość dobrego leczenia i całkowitego wyleczenia z choroby nowotworowej – podkreśla lek. Wojciech Michalik, urolog.
BadaniaAnna Kopras-Fijołek
Wideo -
Robotyczne operacje raka prostaty pozwalają na szybszy powrót do zdrowia
Po operacji robotycznej powrót pacjenta do trzymania moczu, do zdrowia – okres gojenia – jest zdecydowanie krótszy. Mniejszy jest ból pooperacyjny. Zdecydowanie mniejsze jest ryzyko transfuzji krwi – mówi dr Paweł Wisz, urolog.
Profilaktyka i leczenieBadaniaChoroby nowotworoweBeata Igielska