-
GIF wycofuje popularny syrop dla dzieci. „Wada jakościowa”
Główny Inspektor Farmaceutyczny podjął decyzję o wycofaniu z obrotu na terenie całego kraju jednej serii syropu dla dzieci. Decyzji został nadany rygor natychmiastowej wykonalności.
ZdrowieCiąża i dzieckoZdrowie dzieckaLeki -
Opóźnienia w dostawach szczepionek przeciw grypie
Śmiertelność spowodowana wirusem grypy rośnie z roku na rok. Eksperci apelują, by pamiętać o szczepieniach. Dotyczy to przede wszystkim tych osób, które mogą najgorzej znieść nie tylko samą chorobę, ale także jej powikłania.
ChorobyZdrowieLekiZabiegiZdrowie dziecka -
Przewodnicząca Komitetu Ochrony Praw Dziecka: Krzywdzenie dzieci to straszny, haniebny proceder
Przemoc, która dotyka dzieci, to nie tylko bicie, wyzywanie czy nadużycie seksualne. Przemocą jest także manipulowanie dzieckiem, zaniedbanie jego psychologicznych potrzeb, emocjonalne porzucenie. – To rodzi później demony. Reagujmy na...
Rozwój dzieckaChorobyPsychologia -
Przeziębienie – lepiej zapobiegać, niż leczyć. Sprawdź, jak to skutecznie zrobić
Przeziębienie nie jest pożądanym stanem. Chociaż nie stanowi wielkiego problemu, przyczynia się do niezbyt dobrego samopoczucia. Dlatego też warto wiedzieć nie tylko, jak z nim walczyć, ale również, jak jemu zapobiegać.
ChorobyZdrowieCiąża i dziecko -
Skąd bierze się brutalność i agresja wśród coraz młodszych dzieci?
Jedenastolatkowie pobili dziewięcioletniego kolegę. Ośmioletni uczeń podbił dwie nauczycielki. Skąd bierze się brutalność i agresja wśród coraz młodszych dzieci? W jaki sposób powinni reagować rodzice i pedagodzy? Na te pytania...
Rozwój dzieckaTerapieZaburzenia psychicznePsychologiaWideo -
Raka da się wyprzedzić. Kierowcy rajdowi pokazują jak
Po raz kolejny kilometry oesowe, tym razem w czasie Rajdu Śląska, zostały przejechane przez sportowców także dla chorych dzieci. To była siódma już rajdowa odsłona kampanii „Wyprzedzamy nowotwór”, która rozrasta się z zawodów na zawody.
ZdrowieChorobyZdrowie dziecka -
Czy dzieci mogą jeść grzyby?
Jesień nieodłącznie kojarzy się ze zbieraniem grzybów. Prawdziwki, podgrzybki czy maślaki – odpowiednio przyrządzone czy wysuszone są skarbnicą smaku. Jednak czy każdy może je spożywać, a konkretnie: czy mogą robić to dzieci?
Ciąża i dzieckoSkładniki odżywczeOdżywianieZdrowie -
Miała 14-lat, gdy zaszła w ciążę. Teraz pokazuje, jak zmieniło się jej życie
Natalie Shay miała 14 lat, gdy okazało się, że zaszła w ciążę. Nastolatka urodziła córkę Rylah. Obecnie pokazuje za pośrednictwem mediów społecznościowych jak wygląda jej życie po tym, jak została mamą.
ZdrowieCiąża i dzieckoGaleria -
Nerwowość matek przyczynia się do nadpobudliwości u dzieci
Dzieci matek znerwicowanych podczas ciąży i przez pierwsze kilka lat życia dziecka, są dwukrotnie bardziej narażone na objawy nadpobudliwości w wieku 16 lat. Odkrycia zaprezentowano po raz pierwszy na kongresie ECNP w Kopenhadze..
Rozwój dzieckaCiąża i dzieckoZdrowie -
Jak bezpiecznie przewozić dziecko samochodem?
Rok szkolny rozpoczął się na dobre. Najczęstszym sposobem, w jaki dzieci dostają się do szkoły, jest przejazd autem rodziców. Niestety, dwie trzecie pociech nie jest poprawnie przewożonych – informuje brytyjska organizacja Child Seat...
Ciąża i dzieckoZdrowie -
74-latka urodziła bliźnięta. Pokazano zdjęcia matki i dzieci
74-letnia mieszkanka Indii Mangayamma Yaramati (według części źródeł kobieta ma 73 lata - red.) i jej 80-letni mąż Rajarao zostali rodzicami dzięki metodzie in vitro. Światowe media obiegły ich zdjęcia.
Poród i połógGaleria -
12 września – początek końca próchnicy wśród dzieci w Polsce?
Stan uzębienia dzieci i młodzieży w naszym kraju jest zatrważający. Już połowa trzylatków oraz 80 proc. siedmiolatków ma problemy z próchnicą. Sytuacji nie ułatwia brak odpowiedniej profilaktyki, edukacji oraz wiedzy wśród rodziców,...
Zdrowie dzieckaRozwój dzieckaChoroby -
Niezwykłe narodziny w Krakowie. Dziecko przyszło na świat 56 dni po śmierci matki
W jednym z krakowskich szpitali doszło do nietypowych narodzin. Dziecko przyszło bowiem na świat dokładnie 56 dni po tym, jak zmarła jego matka. O sprawie pisze TVN24.
ZdrowieChorobyCiąża i dziecko -
Czy smoczek może przyczyniać się do próchnicy u dzieci? Odpowiada konsultant wojewódzki w dziedzinie stomatologii dziecięcej
O zęby dziecka trzeba zacząć dbać zanim jeszcze się pojawią – uważa prof. Maria Mielnik-Błaszczak, kierownik Katedry i Zakładu Stomatologii Wieku Rozwojowego UM w Lublinie, konsultant wojewódzki w dziedzinie stomatologii dziecięcej.
Zdrowie dzieckaRozwój dziecka -
Zmiany w kodzie DNA zwiększają szansę wystąpienia autyzmu. Zwłaszcza u dziewcząt
Zmiany w kodzie genetycznym polegające na usunięciu 21 genów z chromosomu 3 znacznie podnosi ryzyko wystąpienia autyzmu u dziecka. Dotyczy to zwłaszcza dziewcząt.
Zaburzenia psychicznePsychologiaRozwój dzieckaZdrowie dzieckaCiąża i dzieckoZdrowie -
Czechy. Dziecko urodziło się 117 dni po tym, jak stwierdzono śmierć mózgu matki
15 sierpnia w szpitalu uniwersyteckim w Brnie na świat przyszło dziecko kobiety, która przez 117 dni była sztucznie utrzymywana przy życiu.
Ciąża i dzieckoCiążaPoród i połóg -
Joanna Krupa ujawniła płeć dziecka. „Mąż popłakał się ze wzruszenia i szczęścia”
Joanna Krupa jest w zaawansowanej ciąży. Modelka w wywiadzie udzielonym „Vivie” zdradziła, czy wraz z mężem Douglasem Nunesem, spodziewają się synka czy córeczki.
ZdrowieCiąża -
Większa waga, mniejszy stres? Zaskakujące odkrycia
Nastolatkowie, uważani za szczególnie podatnych na jedzenie w stresie tak naprawdę spożywają mniejsze ilości pożywienia, kiedy są narażone na stres. Ponadto unikają żywności o wysokiej zawartości tłuszczu i cukru. Tak mówią wyniki...
Rozwój dzieckaCiąża i dzieckoChorobyZdrowie -
Chcesz, żeby twoje dziecko odnosiło w szkole sukcesy? Garść porad do zastosowania
Wakacje minęły, zaczyna się szkoła. Dla niektórych to powrót do starych znajomych, dla innych zmiana otoczenia i nowe wyzwania. Zobacz o czym trzeba pamiętać wysyłając małego człowieka do szkoły i jak sprawić, by nie kojarzyła mu się źle.
Rozwój dzieckaChorobyOdżywianiePsychologia -
Autyzm – diagnoza często może być stawiana na wyrost?
Naukowcy twierdzą, że zmieniające się kryteria autyzmu mogą sprawiać, że diagnozy stawiane są na wyrost. Remedium na ten stan rzeczy miałoby być... wystawianie tych diagnoz w najwcześniejszym możliwym wieku.
Zdrowie dzieckaCiąża i dzieckoZdrowie -
Eksperci: Wiele badań w ciąży wykonywanych jest niepotrzebnie
Lekarze w dobrej wierze zalecają kobietom oczekującym dziecka zbyt dużo badań, często niepotrzebnych – przekonują eksperci w książce „Cudowne 9 miesięcy”, która ukaże się na początku września br. Nawet badania USG – podkreślają - nie...
CiążaRozwój dzieckaZabiegi