Trądzik jest powszechną chorobą skóry, która dotyka około 85% ludzi w pewnym momencie ich życia. Objawy obejmują nieestetyczne pryszcze, których widok może być frustrujący i skłaniać nas do wyciśnięcia ich palcami. Jednak to duży błąd – mechaniczne usuwanie pryszczy powinno odbywać się tylko w gabinecie kosmetycznym przy zastosowaniu odpowiednich preparatów.
Naturalne sposoby usuwania pryszczy
To, co możesz zrobić we własnym domu, to nakładanie roślinnych roztworów i preparatów, które mają działanie antybakteryjne.
- Olejek z drzewa herbacianego. Nałóż go punktowo na twarz, łącząc 1 kroplę z łyżeczką oleju nośnikowego. Taka mikstura zwalcza stany zapalne i bakterie powodujące trądzik.
- Zielona herbata. Wiele osób pije zieloną herbatę ze względu na jej właściwości zdrowotne, ale może być również pomocna przy zmianach trądzikowych. Wystarczy przyłożyć do skóry ostudzoną torebkę zielonej herbaty, która została wcześniej zagotowana w wodzie. Zielona herbata jest bogata w przeciwutleniacze, które pomagają zmniejszyć stany zapalne i zwalczać bakterie.
- Aloes. Żel z liści aloesu pomoże uporać się z pryszczami i innymi zmianami skórnymi. Wszystko dlatego, że pomaga zwalczać bakterie, zmniejsza stan zapalny i wspomaga gojenie się ran. Możesz zeskrobać żel z liści aloesu łyżką i nałożyć na skórę podczas stosowania innych zabiegów przeciwtrądzikowych. Powtarzaj 1-2 razy dziennie lub według uznania.
Jak pozbyć się śladów pryszczy?
Życie z pryszczami może sprawić, że stracisz pewność siebie. Aby zminimalizować ich rozwój i wyleczyć istniejące przebarwienia, utrzymuj wysoki poziom higieny skóry. Oczyszczaj twarz dwa razy dziennie łagodnym mydłem lub żelem do twarzy. Po umyciu stosuj tonik i krem nawilżający. Unikaj ciężkiego makijażu i nie dotykaj twarzy dłonią, jeśli nie musisz. Oducz się nawyku wyciskania pryszczy i zadbaj o zdrowy styl życia: odpowiednią dietę, aktywność fizyczną i redukcję stresu.
Czytaj też:
Spirytus salicylowy na trądzik – właściwości i działanie