-
Przełom w walce z malarią. Naukowcy przetestują pierwszą na świecie szczepionkę
Światowa Organizacja Zdrowia poinformowała, że ma zamiar wypróbować w przyszłym roku pierwszą szczepionkę przeciwko malarii. W roku 2015 ponad 429 tysięcy osób straciło życie z powodu chorób spowodowanych przez wirusy.
-
Genomy 126 najzdrowszych Polaków w jednej bazie. Poznamy „gen długowieczności”?
Baza genomowa POLGENOM, oparta na genomach 126 Polek i Polaków, którzy przeżyli średnio ponad 96 lat, ma pomóc w diagnostyce i profilaktyce chorób uwarunkowanych genetycznie.
-
Dobre informacje dla chorych na stwardnienie rozsiane. Te leki znajdą się w projekcie nowej listy refundacyjnej
Dobre wiadomości dla chorych na stwardnienie rozsiane. Ministerstwo Zdrowia zrefunduje ważne dla pacjentów leki - alemtuzumabu i teryflunomid - które wielu chorym dadzą szansę na poprawę jakości życia. Nowa lista leków refundowanych...
-
Rewolucyjna metoda odmładzania oczu Plexr. Bezpłatny zabieg można wygrać
W związku z zapotrzebowaniem rynku na bezoperacyjne odmładzanie powiek, niezbędne okazało się wprowadzenia na rynek urządzenia, które daje więcej możliwości niż skalpel. Jest to PLEXR®. Lekarze medycyny estetycznej coraz częściej...
Artykuł sponsorowany -
Pracodawcy sprzeciwiają się senackiej decyzji ws. apteki dla aptekarza
Komisja ds. Rynku Aptecznego Business Centre Club, Konfederacja Lewiatan, Związek Przedsiębiorców i Pracodawców oraz Związek Pracodawców Aptecznych PharmaNET wyrażają sprzeciw wobec przyjęcia przez Senat poselskiego projektu ustawy o...
-
Przełom w badaniach nad stwardnieniem rozsianym. Naukowcy odkryli przyczynę choroby
Brytyjscy naukowcy odkryli potencjalną przyczynę stwardnienia rozsianego (SM) – informuje „The Telegraph”. Dokonanie już jest oceniane jako przełom, który mógłby zaowocować nowymi metodami leczenia SM.
-
Ranking Szpitali tygodnika „Wprost” powraca po latach
Redakcja tygodnika „Wprost” po kilkunastu latach powraca do przygotowywania zestawienia najlepszych szpitali w kraju.
-
Inspirujemy naukowców
Rozbudowa polskiego centrum badań klinicznych to zaczątek mojego marzenia o Polsce jako o światowym centrum biotechnologii – mówi Jarosław Oleszczuk, prezes zarządu AstraZeneca.
Innowacje i farmacjaLekiMagdalena Gryn
-
Medycyna przyszłości
Innowacje w medycynie to nie tylko przełomowe terapie. To także tworzenie nowych obszarów terapeutycznych na bazie już istniejących dziedzin medycznych i nowe sposoby aplikacji leków.
Innowacje i farmacjaLekiCukrzyca -
Wybierasz się do Wrocławia? Odwiedź Hydropolis!
Jedyna na świecie replika batyskafu „Trieste”, 46-metrowa drukarka wodna i film na panoramicznym ekranie 360 stopni – to tylko część atrakcji, które czekają na zwiedzających wrocławskie Hydropolis.
Innowacje i farmacja Wideo -
Recepta na rozwój
Polpharma jest liderem w zakresie wydatków na badania i rozwój w polskim przemyśle farmaceutycznym. Zajmuje pierwsze miejsce wśród polskich przedsiębiorstw pod względem liczby europejskich zgłoszeń patentowych.
Innowacje i farmacjaLeki -
Cukrzyca bez powikłań sercowych
Nowoczesne leczenie cukrzycy to takie, które nie tylko stabilizuje u chorych poziom glukozy, ale także zmniejsza u nich ryzyko zgonów z przyczyn sercowo-naczyniowych.
Innowacje i farmacjaCukrzycaAgnieszka Fedorczyk
-
Gdzie się leczyć?
„Wprost” przedstawia ranking najlepszych szpitali w Polsce. Rozpoczynamy od placówek kardiologicznych oraz kardiochirurgicznych.
-
Z Wrocławia za horyzont
NUTRIBIOMED Klaster® to dziś silna rozpoznawalna marka, o czym świadczy między innymi prestiżowy tytuł Krajowego Klastra Kluczowego (KKK).
Innowacje i farmacjaLeki -
Chce nam się pić, bo jedzenie było za słone? Naukowcy obalają mit i ujawniają zaskakującą zależność
Słone jedzenie nie zwiększa pragnienia, jak sądzono dotychczas, lecz za to potęguje uczucie głodu – twierdzą niemieccy naukowcy.
-
„Apteka dla aptekarza” czeka na podpis prezydenta. Senat poparł projekt
Senat przyjął bez zmian poselski projekt nowelizacji ustawy Prawo farmaceutyczne (tzw. apteka dla aptekarza).
-
Dwa leki mogą powstrzymać chorobę Alzheimera. Obiecujące wyniki badań
Przeciwdepresyjny trazodon i eksperymentalny lek przeciwnowotworowy dibenzoilometan (DBM) mogą powstrzymać obumieranie komórek w chorobie Alzheimera i innych chorobach neurodegeneracyjnych – informuje pismo „Brain”.
-
Używanie telefonu komórkowego powodem raka mózgu? Sąd przyznał rentę
W opinii włoskiego sądu częste używanie w pracy telefonu komórkowego przyczyniło się do nowotworu mózgu u jednego z pracowników. Zgodnie z postanowieniem sądu mężczyzna otrzyma rentę.
-
Jakie zmiany przyniesie 2017 na rynku aptek?
Przepisy dotyczące funkcjonowania aptek zmieniają się w zasadzie co roku. Jednak w 2017 branża farmaceutyczna wchodzi z trakcie trwania wyjątkowo gorących debat na temat kontrowersyjnych propozycji ministerstwa zdrowia.
Artykuł sponsorowany -
Sprawa pigułki „dzień po” wykreślona z sejmowego porządku obrad
Sejm miał debatować nad ograniczeniem dostępności tzw. pigułki "dzień po" w czwartek 20 kwietnia. Ostatecznie kwestia ta została wykreślona z porządku obrad.
-
Eksperci podekscytowani „cudownym lekiem”. Może zatrzymać choroby mózgu, m.in. demencję
Naukowcy z Wielkiej Brytanii wynaleźli dwa leki, które mogą zatrzymać wszystkie neurodegeneracyjne choroby mózgu, w tym demencję. Wkrótce rozpoczynają się badania kliniczne nad powodzeniem specyfików. Ich wyniki poznamy w ciągu...