Spośród 3 336 354 wszystkich dawek szczepionki 2 149 607 to pierwsze dawki, a 1 186 747 – drugie. Najwięcej szczepień dziennie wykonano w woj. mazowieckim (ok. 4 tys.), dolnośląskim (ponad 2,2 tys.) i śląskim (ponad 1,6 tys.). Szczepionki zaskutkowały 3945 odczynami poszczepiennymi, głównie łagodnymi: zaczerwienieniem i niewielkim bólem w miejscu wkłucia. Zutylizowano 4836 dawek.
Kto może przyjmować szczepionkę?
Szczepione są nie tylko osoby starsze: szczepionkę na covid przyjmują również nauczyciele. Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek poinformował, że szczepienia przebiegają bez większych problemów i dodał, że resort wyraża nadzieję na zakończenie szczepień w tej grupie do połowy marca. Do przyjęcia szczepień uprawnionych jest 800 tys. nauczycieli, ale zarejestrowało się 65 proc. z tej liczby. Jak dotąd zaszczepiono ponad 200 tys. nauczycieli. Minister zdrowia Adam Niedzielski zapewnił, że resort nie planuje wstrzymania szczepień nauczycieli.
We wtorek 3 marca wystartowała rejestracja na szczepienia nauczycieli i nauczycieli akademickich do 69. roku życia i potrwa do 4 marca do końca dnia.
Czytaj też:
Izrael: Nowa ustawa pozwoli na publikację danych osób, które nie przyjęły szczepionki na COVIDCzytaj też:
Brazylijski wariant koronawirusa dopadł wiele osób wyleczonych z COVID-19. „Może słusznie zaniepokoić”Czytaj też:
Ministerstwo Zdrowia wyda rekomendacje dla zaszczepionych osób, u których wystąpił wstrząs anafilaktyczny