Ładny i zdrowy wygląd wpływają na poczucie własnej wartości. Choć kanony piękna stale się zmieniają, a każdy z nas jest piękny na swój indywidualny sposób, to możemy poprzez stosowaną dietę poprawić pewne niedoskonałości i wpłynąć na redukcję powodujących kompleksy mankamentów urody. Czego nie jeść, żeby ładnie wyglądać?
Jak dieta wpływa na urodę?
Dieta ma ogromny wpływ na nasz wygląd. Nie tylko sprawia, że możemy mieć problem z utrzymaniem szczupłej sylwetki, ale także może spowodować, że zaczniemy tracić atrakcyjny wygląd z powodu wychudzenia i niedoborów składników odżywczych. Nadwaga i otyłość to plagi dzisiejszej ludzkości, ale po drugiej stronie jest przesadne dbanie o szczupłą sylwetę oraz anoreksja, która prowadzi do powolnej śmierci poprzez zagłodzenie. Piękno nie musi być zgodne z modą oraz zamknięte w sztywne i nieprzekraczalne ramy. Nie każda kobieta, aby być piękną, musi mieć talię osy i nie każdy mężczyzna, aby czuć się atrakcyjnie, musi mieć „kaloryfer” na brzuchu. Dlatego warto pamiętać o zdrowym rozsądku i samoakceptacji, które wraz z prawidłowo ułożoną dietą sprawią, że nasz wygląd zewnętrzny wiele zyska oraz poprawi się przy tym nasze zdrowie.
Kluczem do pięknego wyglądu jest zdrowa dieta, która powinna być dopasowana do naszego trybu życia, płci i poziomu aktywności. Jedząc zdrowo, szybko zauważymy poprawę wyglądu skóry, włosów i paznokci oraz ogólnego wyglądu i proporcji sylwetki. Na nasz wygląd wpływa także aktywność fizyczna, która pomaga rzeźbić ciało i zachować jędrną oraz zdrową skórę.
5 produktów i nawyków, które negatywnie wpływają na urodę
1. Alkohol
Spożywanie alkoholu z umiarem nie jest niczym złym, jednak sięganie po niego każdego dnia powoduje znaczące pogorszenie samopoczucia oraz ma negatywny wpływ na wygląd zewnętrzny. Spożywając alkohol w zbyt dużej ilości, można szybko zauważyć, że skóra zaczyna tracić blask, pod oczami pojawiają się sińce i obrzęki, a włosy zaczynają matowieć i nadmiernie wypadać, bo alkohol przyśpiesza procesy starzenia się organizmu, które doskonale widoczne są na naszej skórze. Osoby często pijące piwo, słodkie drinki i likiery szybko zauważają, że zaczyna przybywać im dodatkowych kilogramów, co również nie wpływa w pozytywny sposób na urodę oraz zdrowie. W przypadku nadużywania alkoholu może dojść do zaburzeń metabolicznych oraz zaburzeń w przyswajaniu substancji odżywczych, które są już nie tylko powodem pogorszenia wyglądu, ale także zagrożeniem dla zdrowia i życia.
2. Produkty wysokoprzetworzone
Żywność wysokoprzetworzona ma znikome wartości odżywcze, bo wskutek procesów wielokrotnej obróbki traci nie tylko witaminy oraz minerały, ale także błonnik oraz inne niezbędne nam do prawidłowego funkcjonowania substancje. Zyskuje natomiast sporo kalorii, niezdrowych tłuszczów, cukrów i chemicznych dodatków, więc jej częste spożywanie powoduje problemy z wagą, problemy z cerą, włosami i paznokciami, a także sprzyja złemu samopoczuciu.
3. Sól kuchenna
Sól to kolejny wróg naszej urody. Spożywana w nadmiarze prowadzi do pojawienia się obrzęków, zatrzymania wody w organizmie, cieni pod oczami oraz przesuszenia skóry, która z powodu niedostatecznego poziomu nawilżenia traci blask oraz jędrność.
4. Biały cukier
Cukier to jeden z największych wrogów naszego zdrowia i urody. Nie tylko sprzyja nadwadze, otyłości oraz rozwojowi wielu schorzeń przewlekłych, ale także negatywnie wpływa na stan cery, powodując powstawanie niedoskonałości oraz nasilenie się objawów trądziku.
5. Potrawy smażone
Smażenie nie jest najzdrowszym sposobem przygotowywania posiłków. Nie tylko zwiększa ich kaloryczność, ale także powoduje, że dostarczamy do organizmu sporo zbędnego tłuszczu, który powoduje pogorszenie wyglądu cery oraz szybki przyrost wagi. Potrawy smażone mogą też zwiększać ilość powstających w naszym organizmie wolnych rodników tlenowych, które sprzyjają rozwojowi nowotworów.
Na naszą urodę wpływają też niezdrowe nawyki m.in. palenie papierosów i częste opalanie. Niszczą one nie tylko skórę oraz włosy, ale także prowadzą do rozwoju bardzo groźnych schorzeń m.in. raka trzustki oraz czerniaka.
Czytaj też:
Tabletki na włosy i paznokcie – jak wybrać najlepsze?