-
Nerwica przełyku – czym jest i czy ucisk w gardle da się wyleczyć?
Nerwica przełyku to zaburzenia przełykania, które mogą mieć różne podłoże. Co trzeba wiedzieć o tzw. flegmie nerwicowej?
PsychologiaChorobyChoroby układu pokarmowegoMałgorzata Rapiej-Szczęsna
-
Czy płuca bolą? Co oznacza ból płuc przy oddychaniu?
Ból w klatce piersiowej budzi niepokój. Jakie mogą być przyczyny bólu płuc i co on może oznaczać?
ChorobyChoroby płuc i układu oddechowegoProfilaktyka i leczenieMałgorzata Rapiej-Szczęsna
-
Jak szybko zasnąć? Sposoby na problemy z zasypianiem
Co zrobić, by szybko zasnąć? Jest wiele metod ułatwiających zasypianie, warto z nich skorzystać, by poprawić swój nocny wypoczynek.
ZabiegiChorobyZdrowiePsychologiaProfilaktyka i leczenieMałgorzata Rapiej-Szczęsna
-
W Europie odkryto nowy „wysoce zjadliwy” szczep HIV
Badania prowadzone przez Instytut Big Data Uniwersytetu Oksfordzkiego doprowadziły do odkrycia nowego, wysoce zjadliwego szczepu wirusa HIV w Holandii. Wariant VB skutkuje większą liczbą mutacji i szybszym postępem choroby.
Doniesienia naukoweChoroby -
Szybki sposób na zaparcia. Poznaj domowe sposoby na zaparcia
Domowe sposoby na zaparcia pomogą pozbyć się ciężkości i ułatwią wypróżnianie. Jakie szybkie sposoby na zaparcia warto poznać?
ProduktyChorobySonia Młodzianowska
-
Naturalny minerał może przywrócić zdolności poznawcze mózgu po udarze
Jak wynika z badań Uniwersytetu Queensland, selen – minerał znajdujący się w wielu produktach spożywczych – może odwrócić poznawczy wpływ udaru oraz poprawić zdolności uczenia się i zapamiętywania u osób w podeszłym wieku.
Doniesienia naukoweSkładniki odżywczeChoroby -
Wady letalne płodu – czym są, przyczyny, charakterystyka, rokowania
Wady letalne płodu to ciężkie zaburzenia rozwojowe, które mogą doprowadzić do poronienia samoistnego lub porodu przedwczesnego. Czym są wady letalne?
Ciąża i dzieckoZdrowie dzieckaCiążaRozwój dzieckaChoroby -
Jak zwiększyć ilość tlenu we krwi bez specjalistycznych urządzeń?
Aby zwiększyć ilość tlenu we krwi i poprawić saturację, należy oddychać ustami lub przeponą. Jak podnieść saturację krwi?
Profilaktyka i leczenieStrefa PacjentaChorobyChoroby płuc i układu oddechowegoPacjent z koronawirusemMałgorzata Rapiej-Szczęsna
-
Zbiórka Stępień na leczenie synka została zablokowana. Winne „brednie Dzikiego Trenera”?
Na instagramowym profilu Magdaleny Stępień pojawiła się informacja, że zbiórka, którą zorganizowała modelka na leczenie swojego syna Oliwiera, została zablokowana. We wpisie czytamy, że stało się to za sprawą „bredni” opowiadanych przez...
Choroby -
Prof. Kuna o leczeniu COVID-19: Zniósłbym system kwarantanny
„Jestem zwolennikiem zniesienia prawie wszystkich ograniczeń epidemicznych” — powiedział PAP prof. Piotr Kuna z Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Dodał, że przyszła pora na skierowanie uwagi na pacjentów z innymi chorobami.
BadaniaPacjent z koronawirusemKoronawirus -
Homeopatia – metoda medycyny alternatywnej. Na czym polega i czy jest bezpieczna?
Homeopatia to jedna z wielu alternatywnych metod leczenia stworzona przez niemieckiego lekarza. Ta „dziedzina” medycyny alternatywnej opiera się na zastosowaniu odpowiednio rozcieńczonych ekstraktów roślinnych w różnej formie np. kropli,...
ZabiegiTerapie -
Kilku studentów i wysłużony ambulans. Cel? Pomóc stołecznym bezdomnym
Jak informuje Warszawski Uniwersytet Medyczny, grupa studentów wydziału lekarskiego nawiązała wyjątkową współpracę z Fundacją „Ambulans z Serca”. Jej misją jest pomoc osobom w kryzysie bezdomności.
ChorobyStrefa Pacjenta -
Aborcja eugeniczna – czym jest, na czym polega i czy jest legalna w Polsce?
Aborcja eugeniczna to zakończenie ciąży ze względu na wady rozwojowe płodu. Czy aborcja eugeniczna jest w Polsce legalna?
CiążaRozwój dzieckaChorobyMałgorzata Rapiej-Szczęsna
-
Polski pionier leczenia głuchoty: to jest dla mnie jak religia
Wiele lat temu wykonał pierwszą na świecie operację częściowej głuchoty. Dziś prof. Henryk Skarżyński przekonuje, że jest w stanie pomóc większości osób z zaburzeniami słuchu.
Innowacje i farmacjaProfilaktyka i leczenieChoroby -
Światowy Dzień Raka w Polsce: Miała być „zielona wyspa”, będzie tsunami?
Zapaść w profilaktyce, mniej zdiagnozowanych nowotworów (za to więcej w stopniu bardzo zaawansowanym), mniej operacji chirurgicznych dających szansę na wyleczenie: to bilans dwóch lat pandemii COVID w onkologii. Skutki będziemy odczuwać...
Choroby nowotworoweChorobyKatarzyna Pinkosz
-
Jaki jest stan córki Ewy Błaszczyk? Aktorka przekazała nowe informacje
Córka Ewy Błaszczyk od 22 lat przebywa w śpiączce. Aktorka, znana m.in. ze „Zmienników”, przekazała w wywiadzie informacje na temat stanu zdrowia Aleksandry.
ChorobyBadania -
Najnowsze dane MZ o koronawirusie. Mniej zakażeń niż przed tygodniem, duża liczba zgonów
Ministerstwo Zdrowia opublikowało najnowszy raport o koronawirusie w Polsce. Kiedy możemy się spodziewać szczytu zachorowań na COVID-19 w piątej fali pandemii?
KoronawirusChoroby -
Najnowszy raport MZ o koronawirusie. Niedzielski: Poważny sygnał możliwego przesilenia
Ministerstwo Zdrowia przekazało najnowsze dane o koronawirusie w Polsce. Raport MZ skomentował Adam Niedzielski podkreślając, że dzisiejsza liczba zakażeń jest po raz pierwszy w V fali mniejsza od tej z ubiegłego tygodnia.
KoronawirusChoroby -
16 osób na godzinę umiera w Polsce z powodu tej choroby. Lekarze i pacjenci walczą o leczenie
Ponad 200 tys. nadmiarowych zgonów: to bilans dwóch lat pandemii COVID-19 w Polsce. Poza COVID-19 najwięcej osób umarło z powodu chorób kardiologicznych, w tym: niewydolności serca. Powodem jest jej złe leczenie.
ChorobyKatarzyna Pinkosz
-
Prof. Banach: Mit dobrego cholesterolu upadł już dawno w kardiologii
Cholesterol HDL nie pełni już żadnej roli, jeśli chodzi o monitorowanie, leczenie i prognozowanie u pacjentów z chorobami sercowo-naczyniowymi – powiedział prof. Maciej Banach, prezes Polskiego Towarzystwa Lipidologicznego.
Choroby sercowo-naczynioweBadaniaProfilaktyka i leczenie -
Wieloletnia zagadka medyczna rozwiązana. Ma związek z nadciśnieniem i cukrzycą
„To bardzo ekscytujące i otwiera wiele nowych możliwości” – mówi o nowym odkryciu prof. David Murphy z Bristol Medical School.
Doniesienia naukoweBadaniaCukrzyca