-
Jak pandemia wpływa na nasze prokreacyjne plany?
Pandemia w rozkwicie. Naukowiec, który od lat bada zachowania seksualne i relacje Polek i Polaków sprawdził, jak w czasie w pierwszych miesięcy naszych zmagań z nowym koronawirusem – w miesiącach od marca do maja - układały się bliskie...
KoronawirusFakty o koronawirusieChorobySeks -
To łatwe 3-etapowe ćwiczenie pomoże ci osiągnąć lepszy orgazm
Nawet jeśli z łatwością osiągasz orgazm, czasami możesz napotkać pewne przeszkody na drodze do tego momentu. Możesz wzmocnić swoje doznania poprzez ustawienie najwyższego poziomu w wibratorze lub przejęcie „władzy” nad partnerem. Ale...
Seks -
Czy można „wypocić” przeziębienie? Wyjaśnia lekarz
Prawdopodobnie słyszałeś o wielu sposobach na skrócenie czasu trwania przeziębienia, a jednym z nich mogło być „wypocenie się”. Czy to działa?
BadaniaZabiegiLeki -
COVID-19: Na jakiej zasadzie pomaga osocze od ozdrowieńców?
Z najnowszych polskich badań przeprowadzonych na grupie ok. 100 pacjentów wynika, że osocze ozdrowieńców łagodzi objawy COVID-19, skraca okres choroby i obniża śmiertelność – poinformowała prof. Katarzyna Życińska z Centralnego Szpitala...
KoronawirusFakty o koronawirusieChoroby -
Jak długo może utrzymać się koronawirus? Ten przypadek zadziwia
Niektórzy przechodzą koronawirusa szybko, u innych objawy utrzymują się bardzo długo. Szczególnie jeśli mają bardzo osłabiony układ odpornościowy.
Pacjent z koronawirusemChorobyFakty o koronawirusie -
Staramy się robić wszystko, by w tym miejscu miłość pokonywała strach – rozmowa z Aleksandrą Marciniak z Fundacji Gajusz
W hospicjum perinatalnym rodzice, którzy zdecydowali się na poród dziecka z wadami letalnymi, otrzymują kompleksowe wsparcie – medyczne i psychologiczne. Aleksandra Marciniak z Fundacji Gajusz wyjaśnia, na czym dokładnie to wsparcie –...
Ciąża i dzieckoZdrowie dzieckaCiążaPoród i połógRozwój dzieckaChorobyAnna Sierant
-
Szczepienia. Fakty i mity, które musisz poznać
Szczepionki to jedno z największych odkryć medycyny. Dzięki nim na przestrzeni lat udało się uchronić przed śmiercią wiele ludzkich istnień. Mimo to, wciąż wokół szczepionek krąży wiele mitów.
ChorobyLekiZdrowie dziecka Wideo -
Jak łatwiej rozmawiać w maseczce? Poznaj porady specjalistki od wygłaszania przemówień
Jak rozmawiać w maseczce? Epidemia koronawirusa sprawiła, że maseczki stały się nieodłącznym elementem garderoby, który jednak utrudnia komunikację. Jak to zmienić?
ChorobyStrefa PacjentaPacjent z koronawirusem -
Osocze dla chorych na COVID-19 - co przyszły dawca musi wiedzieć
Regionalne centra krwiodawstwa i krwiolecznictwa apelują do wszystkich osób, które chorowały na COVID-19 i zostały uznane za zdrowe, do oddawania osocza krwi. Dzięki przeciwciałom, które ono zawiera, udaje się uzyskać lek, który pomaga...
KoronawirusFakty o koronawirusieChoroby -
Gałganek Aliny: babciny i bardzo skuteczny sposób na walkę z przeziębieniem
Gałganek Aliny to domowy sposób na przeziębienie, chore zatoki i katar. Jak zrobić gałganek Aliny i jak go stosować w przypadku dzieci?
ChorobyOdżywianieSkładniki odżywczeStrefa PacjentaProfilaktyka i leczenie -
W Polsce kobieta nie może podwiązać jajowodów. Tatiana Okupnik: Jakim prawem?
Piosenkarka jest oburzona tym, że mimo zakazu dobrowolnego podwiązania jajowodów dla kobiet, mężczyzna może legalnie dokonać wazektomii.
ZabiegiCiążaInnowacje i farmacja -
Kobieta po wypadku straciła pamięć. Okazało się, że jest w ciąży
Gemma, lat 33, uczestniczyła w poważnym wypadku drogowym w drodze do pracy. Nie wiedziała, że jest w 4 tygodniu ciąży. Po zdarzeniu zapadła w śpiączkę.
CiążaZabiegi -
Anne Hathaway przeprasza osoby z niepełnosprawnościami. To odpowiedź na aferę #NotAWitch
Gwiazda „Wiedźm”, Anne Hathaway, publicznie przeprosiła za sposób, w jaki film przedstawiał osoby z deformacjami kończyn. Aktorka obiecała poprawę i zamieściła na Instagramie film z kampanii uświadamiającej w tym temacie.
Choroby -
Pobieranie woskowiny może mierzyć poziom hormonu stresu
Odkrycia, opublikowane w czasopiśmie naukowym Heliyon, mogą wskazać nowe sposoby monitorowania depresji i stanów związanych ze stresem. Według badań prowadzonych przez naukowców z UCL i King's College London, nowatorska metoda pobierania...
ChorobyBadania -
Przeżywalność SARS-CoV-2 na powierzchniach. Jak długo utrzymuje się na nich koronawirus?
Przeżywalność koronawirusa na powierzchniach wynosi do 28 dni – stwierdzili australijscy naukowcy. Tezę tę poddają jednak w wątpliwość inni eksperci. Jak więc długo koronawirus utrzymuje się na powierzchniach?
KoronawirusFakty o koronawirusieChorobyBadaniaStrefa PacjentaPacjent z koronawirusem Quiz -
OncoArendi z umową na ok. 1,5 mld zł. Spółka Marcina Szumowskiego rozwinie lek na astmę i włóknienie płuc
OncoArendi Therapeutics zawarło wyłączną wieloletnią umowę partneringową z Galapagos na dalszy rozwój kliniczny i komercjalizację cząsteczki OATD01, podała spółka. Całkowita wartość umowy wynosi 322 mln euro (ok. 1,5 mld zł).
Choroby -
Ekspert: Amantadyna nie pomaga w zakażeniach koronawirusem SARS-CoV-2
Nie ma żadnych podstaw merytorycznych ani naukowych do stosowania amantadyny w zakażeniach wywołanych przez koronawirusa SARS-CoV-2 – przekonuje prezes Polskiego Towarzystwa Epidemiologów i Lekarzy Chorób Zakaźnych prof. Robert Flisiak.
KoronawirusLekiChoroby -
Fizjoterapeutka: W dbaniu o zachowanie prawidłowej postawy najważniejsza jest miednica
Zachowanie prawidłowej postawy nie zawsze nam wychodzi – zwłaszcza jeśli przez cały dzień pracujemy przed komputerem. Warto jednak o nią zadbać. Jak to zrobić?
ChorobyStrefa PacjentaProfilaktyka i leczenie -
Paweł Kukiz ostro o walce z pandemią: „Pojąć nie mogę, że...”
W rozmowie z newsroomem WP Paweł Kukiz wyraził swoje zdanie na temat strategi zwalczania pandemii w Polsce.
ChorobyFakty o koronawirusiePacjent z koronawirusemKoronawirus -
Neurolożka, która przeszła COVID-19: Oto długotrwałe następstwa tej choroby
Infekcja COVID-19 może przebiegać u danej osoby nawet przez kilka tygodni. Od niedawna wiadomo jednak, że ta choroba niesie za sobą długotrwałe następstwa.
ChorobyStrefa PacjentaPacjent z koronawirusem -
Naukowcy: Negatywny wynik testu na COVID-19 nie zawsze oznacza, że nie jesteś chory
Negatywny wynik testu na COVID-19 nie zawsze musi oznaczać, że nie masz koronawirusa. Dlaczego? Jak postępować dalej, gdy otrzymasz negatywy wynik testu na COVID-19?
ChorobyBadaniaStrefa PacjentaPacjent z koronawirusem