Olej z nasion marchwi jest bogaty w witaminę A, a także wiele innych witamin i minerałów, dzięki czemu znakomicie wspiera skórę i włosy. Pomaga je nawilżyć, dostarcza im substancji odżywczych, przez co zachowują jędrność i elastyczność.
Od pewnego czasu olej z marchwi święci triumfy w domowej pielęgnacji. Wykorzystuje się go do olejowania twarzy, przygotowuje z niego domowe maski do włosów, a także stosuje jako serum do zabezpieczania końcówek. Warto po niego sięgnąć, bo może on znacząco poprawić ich kondycję.
Wartości odżywcze oleju z marchwi
Olej z marchwi zawiera:
- witaminę A
- witaminy z grupy B
-
witaminę C
- witaminę E
Działanie oleju z marchwi
Olej z marchwi świetnie nadaje się do pielęgnacji. Wiitaminy A oraz E poprawiają nawilżenie oraz napięcie skóry, sprawiając, że staje się miękka i elastyczna. Wpływa również na jej koloryt, poprawiając go – dzięki zawartości beta-karotenu cera przestaje być blada, a zyskuje naturalną opaleniznę.
Olej z marchwi dobrze jest stosować także na włosy, by zabezpieczyć je przed działaniem szkodliwych czynników zewnętrznych. Pomaga ochronić końcówki przed rozdwajaniem i przed puszeniem. Duża ilość witamin i oleista konsystencja wygładzają włosy, sprawiają, że stają się mniej niesforne, a bardziej wygładzone. Regularne stosowanie olejku może znacznie poprawić ich wygląd.
Do czego wykorzystywać?
Olej z nasion marchwi można stosować do:
- olejowania twarzy
- nawilżania dłoni
- kąpieli
- olejowania skórek wokół paznokci
- przygotowywania domowych masek do włosów
- zabezpieczania końcówek włosów przed rozdwajaniem
Jak stosować olej z marchwi?
Na początku warto sprawdzić, czy nasza skóra i włosy polubią się z tym olejkiem. Kilka kropli nałożonych po wieczornej pielęgnacji pomoże nam się o tym przekonać. Jeśli okaże się, że olejek ten dobrze wpływa na naszą cerę i włosy, warto włączyć go do swoich regularnych rytuałów.
Można go dodawać do ulubionego serum do twarzy, maski do włosów czy serum do końcówek. Olej z marchwi warto jednak stosować oszczędnie (jednorazowo maksymalnie kilkanaście kropli), by nie przeciążyć skóry ani włosów.
Czytaj też:
Olej rycynowy na włosy to przepis na bujną fryzurę. Czy rzeczywiście działa?
Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy tygodnika Wprost.
Regulamin i warunki licencjonowania materiałów prasowych.