Wbrew swojej nazwie peeling kawitacyjny nie ma nic wspólnego z kawą. Zatem, czym charakteryzuje się ten zabieg?
Czytaj też:
Dermatolodzy ostrzegają: Nie stosuj tych 3 produktów kosmetycznych
Peeling kawitacyjny – co to takiego?
Mianem kawitacji określa się proces przekształcania wody na naszej skórze w bardzo drobne bąbelki przy użyciu ultradźwięków. Tak powstałe pęcherzyki powietrza w niezwykle delikatny sposób „wyciągają” ze skóry wszelkie zanieczyszczenia, a także nadmiar sebum. Dzięki kawitacji ponadto możliwe jest pobudzenie mikrokrążenia, domknięcie naczynek i redukcja zasinień pod oczami.
Wśród najbardziej dokładnych metod oczyszczania skóry wyróżnia się właśnie kawitację. W procesie kawitacji możliwe jest znacznie bardziej precyzyjne – a być może nawet lepsze dla skóry – usunięcie zaskórników, złuszczenie martwych warstw naskórka, a także proces odbudowy cery. Peeling kawitacyjny wykazuje znacznie wyższą skuteczność działania niż peelingi mechaniczne, a nawet enzymatyczne.
Zabieg jest ponadto bezpieczny: istnieją zaledwie nieliczne przeciwwskazania do jego przeprowadzenia, można również poddać się takiemu zabiegowi w każdym wieku, bez ograniczeń. Jeżeli chodzi o sytuacje, kiedy zabieg nie może się odbyć, wiążą się one z posiadaniem rozrusznika serca lub aparatu ortodontycznego. Peeling jest także zakazany osobom z chorobą nowotworową, a także kobietom w ciąży.
Czytaj też:
Nie myjesz twarzy przed snem? Od dzisiaj zaczniesz – a oto powód
Jak wykonać peeling kawitacyjny?
Istnieją specjalne urządzenia, które umożliwiają przeprowadzenie zabiegu peelingu kawitacyjnego w domowym zaciszu. Z reguły są bezprzewodowe, dlatego nie ograniczają ruchów – można nawet położyć się wygodnie podczas zabiegu i poczuć się jak w prawdziwym spa. Urządzenia mają także opcję czasomierza, umożliwiają również zastosowanie różnych wariantów pielęgnacji skóry.
Takie maszyny są bezproblemowe dla innych domowników: w czasie trwania zabiegu mogą wydawać ciche dźwięki. Emitują wibracje, dzięki czemu na skórze odczuwane jest przyjemne mrowienie. Część urządzenia umożliwiającą osiągnięcie pożądanych właściwości przesuwa się po uprzednio oczyszczonej i zwilżonej odpowiednim preparatem skórze.
Czytaj też:
Jak wybrać środek myjący do cery trądzikowej?
Jak przygotować skórę do zabiegu?
Skórę należy przemyć tonikiem, wodą lub innym płynnym kosmetykiem, który utworzy drobne pęcherze na twarzy. Te poddawane są działaniu ultradźwięków emitowanych przez urządzenie. Dzięki takiemu wspomożeniu są w stanie zerwać połączenia międzykomórkowe i w efekcie pozostawiają zdrowszą i piękniejszą skórę.
Peeling kawitacyjny – efekty zabiegu
Peeling kawitacyjny pozwala osiągnąć spektakularne rezultaty bez poddawania się zabiegom chirurgii estetycznej. Zaledwie pojedynczy zabieg skutkuje zauważalną poprawą stanu cery: jest wygładzona i bardziej promienna. Regularne, kilkumiesięczne stosowanie takiego zabiegu czyni skórę bardziej jędrną i elastyczną oraz ujednoliconą pod względem koloru. Odczuwalna jest także znacząca redukcja zaskórników, a nawet zwykłego trądziku. Oczyszczona skóra ponadto lepiej przyswaja składniki masek i innych produktów pielęgnacyjnych.
Czytaj też:
Myjesz twarz podczas brania prysznica? Nie jest to bez znaczenia