-
Była partnerka Farella opisała początek znajomości z Bachledą-Curuś. „Była gotowa go przelecieć”
Była partnerka Colina Farrella przyznała, że w czasie jej związku z aktorem, Alicja Bachleda-Curuś pozwalała sobie na dwuznaczne komentarze.
-
Naturalny antybiotyk Agnieszki Maciąg. Poznaj jego recepturę
Przepis na naturalny antybiotyk autorstwa Agnieszki Maciąg każdego roku robi furorę w sezonie infekcyjnym. Poznaj jego sekret i opinię eksperta o jego składzie.
ProduktyPrzepisyAleksandra Zalewska-Stankiewicz
-
Morfologia krwi prywatnie – cena i wskazania do jej wykonania. Jak przygotować się do badania?
Morfologia krwi określa ilościowy i jakościowy skład krwi, umożliwiając wykrycie różnych schorzeń, w tym np. stany zapalne. Ile kosztuje wykonanie morfologii krwi bez skierowania? Kiedy i jak często wykonywać badanie krwi? Wyjaśniamy.
BadaniaStrefa PacjentaMaja Błaszczyk
-
Koronawirus w Polsce. Raport z 8 marca 2023 mówi o prawie 4 tysiącach nowych zakażeń
3907 nowych zakażeń koronawirusem w Polsce ostatniej doby – wynika z najnowszego raportu Ministerstwa Zdrowia. To nieco mniej niż wczoraj, ale w skali całego tygodnia widoczna jest tendencja wzrostowa. Z powodu COVID-19 zmarło 19 osób....
KoronawirusStrefa PacjentaChoroby zakaźneAleksandra Zalewska-Stankiewicz
-
Colin Farrell ma dwóch synów. Starszy z nich cierpi na rzadką chorobę genetyczną
Colin Farrell zapowiedział, że zabierze swojego 13-letniego syna Henry'ego Tadeusza na oscarową galę. Nie każdy wie, że aktor ma jeszcze jednego starszego syna. Cierpi na rzadką chorobę.
-
5 objawów niedoboru żelaza. To nie tylko ciągłe zmęczenie i problemy z koncentracją
Zmęczenie i problemy z koncentracją to pierwsze sygnały niedoboru żelaza w organizmie. Zobacz, po czym jeszcze poznać, że czas zrobić badania i zacząć suplementować żelazo.
ChorobyStrefa PacjentaObjawyMonika Witkowska
-
Wizyta u ginekologa – jak się przygotować i czego nie robić?
Regularne wizyty u ginekologa pozwalają monitorować stan zdrowia układu rozrodczego i wykryć schorzenia we wczesnym stadium rozwoju. Wyjaśniamy, kiedy powinna odbyć się pierwsza wizyta u ginekologa, jak często odwiedzać lekarza i jak...
Profilaktyka i leczenieStrefa PacjentaBadaniaAlicja Kowalczyk
-
Psychoterapia jako skuteczna pomoc na wiele problemów. Kto powinien z niej skorzystać?
Pandemia, wojna na Ukrainie, a także sytuacja społeczno-ekonomiczna w kraju odcisnęły swe piętno na zdrowiu psychicznym Polaków. Coraz więcej osób publicznych – muzyków, aktorów, dziennikarzy – przyznaje się do uczęszczania na...
PsychologiaTerapieStrefa PacjentaPaulina Cywka
-
Sepsa (posocznica) – czynniki ryzyka, przyczyny i najczęstsze objawy. Jak wygląda leczenie sepsy?
Sepsa (posocznica) to zespół objawów, którego przyczyną jest ogólnoustrojowe zakażenie drobnoustrojami. Przebieg sepsy może doprowadzić do niewydolności wielonarządowej – ten stan chorobowy jest najczęstszą przyczyną zgonu pacjentów...
Strefa PacjentaMaja Błaszczyk
-
Dawid Ogrodnik triumfuje po raz trzeci. Co mówił na gali Orłów?
„Cicha noc”, „Chce się żyć” i „Johnny”. Dawid Ogrodnik został uhonorowany trzecim Orłem w swojej karierze za kreację księdza Jana Kaczkowskiego w filmie Daniela Jaroszka.
-
Kim są niewidzialne dzieci? „Biorą tabletki, bo nie chcą żyć, a rodzice nawet nie zauważyli”
Nikt tak naprawdę nie wie, ile dzieci podejmuje próby samobójcze. Eksperci szacują, że na jedno samobójstwo dziecka może przypadać nawet 200 prób odebrania sobie życia. Co więcej – często nikt próby samobójczej młodego człowieka nie...
PsychologiaCiąża i dzieckoKatarzyna Świerczyńska
-
Dziedziczna otyłość? Predyspozycje genetyczne to nie wyrocznia
Co roku na otyłość zapada 400 tysięcy Polaków. Często wykorzystywana jest wymówka, że to otyłość genetyczna. Czy tak jest faktycznie? Poznaj opinię dietetyka klinicznego.
Opinie i wywiadyStrefa PacjentaAleksandra Zalewska-Stankiewicz
-
Wizyta domowa lekarza – kiedy można z niej skorzystać i jak się na nią umówić
Z porady lekarza możemy skorzystać nie tylko w przychodni podstawowej opieki zdrowotnej, ale także w domu. Oczywiście, nie w każdym przypadku lekarz jest zobowiązany do wizyty domowej. Radzimy, jak i kiedy można z niej skorzystać.
Strefa PacjentaAlicja Kowalczyk
-
Królowa Polski i jej włoski temperament. Owinęła męża wokół palca, a synowych nienawidziła
Bona Sforza była oskarżana o otrucie ostatnich książąt mazowieckich i nielubianej synowej oraz krytykowana za nadmierne wtrącanie się w sprawy polityczne. Nie ma drugiej polskiej królowej, która wzbudzałaby tak wiele emocji.
Marek Teler
-
Dorośli cukrzycy o zmianie zasad refundacji CGM: „Myślimy o przyszłości z większym spokojem”
1 stycznia 2023 r. zmieniły się zasady refundacji systemów do ciągłego monitorowania glikemii. Kluczową zmianą jest to, że osoby po 26 roku życia mogą skorzystać z refundacji. Sprawdzamy, jak nowe rozwiązanie sprawdza się w praktyce.
CukrzycaStrefa PacjentaProfilaktyka i leczenieAleksandra Zalewska-Stankiewicz
-
Sprawdzony przepis na pesto z buraków. Do makaronu i na kanapki
Pesto z buraków można potraktować jako oryginalną pastę kanapkową, ale można je też dodać do makaronu. Przyrządzenie domowego pesto z buraków jest bardzo proste.
PrzepisyProdukty -
Zachorowania na grypę w Polsce. Ważne informacje o stanie epidemii
Grypa nie odpuszcza i zbiera pokaźne żniwo. Jak wygląda sytuacja epidemiczna w kraju? Po czym rozpoznać pierwsze objawy choroby? Co różni ją od infekcji koronawirusa? Sprawdź.
Choroby zakaźneProfilaktyka i leczeniePaulina Cywka
-
Zapalenie oskrzeli – przyczyny, objawy i leczenie. Jak pomóc choremu podczas infekcji?
Infekcje dróg oddechowych to jedne z najczęściej diagnozowanych chorób. Zaliczmy do nich zapalenie oskrzeli – schorzenie dolnych dróg oddechowych, które rozwija się na skutek zakażenia bakteryjnego lub wirusowego i działania innych...
Choroby płuc i układu oddechowegoMaja Błaszczyk
-
Neurofibromatoza typu 1: jest lek, który hamuje rozwój guza
Nerwiakowłókniak splotowaty w przebiegu neurofibromatozy typu 1 może pojawić się na powierzchni skóry, pod skórą, w klatce piersiowej, w jamie brzusznej, w kanale kręgowym – wszędzie, gdzie są nerwy. Jeśli uciska drogi oddechowe, może...
ChorobyInnowacje i farmacjaKatarzyna Pinkosz
-
Internetowe Konto Pacjenta (IKP) – dlaczego warto je mieć i jak z niego korzystać?
Dzięki aplikacjom mobilnym możemy wiele spraw załatwić bez wychodzenia z domu. Internetowe Konto Pacjenta (IKP) to bezpłatna aplikacja Ministerstwa Zdrowia, dzięki której zyskasz stały dostęp do danych medycznych. Wyjaśniamy, jak działa...
Strefa PacjentaAlicja Kowalczyk
-
Bruce Willis w coraz gorszym stanie. Przestał poznawać swoją matkę, stał się agresywny
Choroba Bruce'a Willisa postępuje. Aktor cierpi na otępienie czołowo-skroniowe. Pojawiły się nowe i bardzo niepokojące objawy.